Sprzęt z darowizn 1%

aktualizacja: 2021-02-17 16:15:47     nr wiadomości: 44880     przeczytano: 668     Ilość komentarzy komentarze: 0

W ubiegłym roku jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczuczynie otrzymała darowiznę w kwocie 3 100 z tytułu 1% podatku od osób rozliczających się. Pieniądze w całości zostały przekazane na wyposażenie. 

- Praca strażaków nie należy do najłatwiejszych, każda akcja, do której wyjeżdżamy, wiąże się z ryzykiem. Mimo wielu niebezpieczeństw jest ona dla strażaków powodem do dumy; wykonując ją ratujemy dobytek, zdrowie i życie innych. Niejednokrotnie, to na ile i jak sprawnie możemy pomóc zależy od sprzętu, którym dysponujemy. Dlatego tak ważne jest jak najlepsze wyposażenie jednostek straży pożarnej w najnowocześniejszy sprzęt. Służą temu również darowizny pochodzące z 1% przekazanego podatku - informują druhowie ze Szczuczyna.

Za otrzymane środki wymieniono jedną z wysłużonych toreb medycznych PSR-R1 oraz zakupiono treningowy model defibrylatora automatycznego. Udało się również uzupełnić umundurowanie galowe dla najmłodszych członków orkiestry dętej.

Zakupiony sprzęt z pewnością usprawnia pracę strażaków, choć liczą Oni, że potrzeba, by go użyć będzie się pojawiać jak najrzadziej, gdyż ich akcja bywa niestety czyjąś tragedią.
 

Strażacy OSP w Szczuczynie serdecznie dziękują za okazane zaufanie,
dzięki któremu przekazane pieniądze wspomogły Ich wysiłek!

Ochotnicy liczą na życzliwość w kolejnych latach.

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.