Sprzęt w ramach Zdalnej Szkoły

aktualizacja: 2020-09-21 08:20:58     nr wiadomości: 43449     przeczytano: 1227     Ilość komentarzy komentarze: 0

15 września br. w Zespole Szkół Specjalnych w Grajewie rodzicom wręczono sprzęt komputerowy - laptopy, słuchawki, napędy zewnętrzne. Zestawy zostały zakupione w ramach programu "Zdalna Szkoła", m.in. na potrzeby  realizacji zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. 

Jarosław Konopka, dyrektor ZSS dziękując przybyłym przedstawicielom organu prowadzącego, Wicestaroście Grajewskiemu Tomaszowi Cebelińskiemu oraz Małgorzacie Cybuli, Naczelnikowi Wydziału Inwestycji i Pozyskiwania Środków Starostwa Powiatowego w Grajewie, zapewnił, że przekazany sprzęt wspomoże najbardziej potrzebujących i będzie dobrze wykorzystany.

Przypomnijmy: sprzęt został zakupiony w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu”, Działania 1.1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach” dotyczącą realizacji projektu grantowego pn. Zdalna Szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego. 

Na realizację projektu Powiat Grajewski otrzymał dofinansowanie w kwocie prawie 77 tys. zł, stanowiące 100% kwoty wydatków kwalifikowanych. Do szkół trafiły łącznie 34 laptopy wraz z zewnętrznymi napędami optycznymi. Decyzję o przydzieleniu sprzętu uczniom podejmują dyrektorzy placówek.

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.