Spotkanie z okazji Dnia Sołtysa

aktualizacja: 2017-03-15 12:21:04     nr wiadomości: 31166     przeczytano: 2914     Ilość komentarzy komentarze: 0

11 marca w Polsce obchodzony jest Dzień Sołtysa. Z tej okazji w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyło się spotkanie z udziałem ministra Krzysztofa Jurgiela i podsekretarzy stanu: Rafała Romanowskiego oraz Ryszarda Zarudzkiego. W uroczystości udział wzięła również dwunastoosobowa delegacja sołtysów z powiatu grajewskiego i kolneńskiego.

Spotkanie było okazją, aby wyrazić uznanie za codzienną pracę, za godne reprezentowanie mieszkańców, za wsłuchiwanie się w ich potrzeby oraz za wkład w rozwój lokalnych społeczności. Przedstawiciele Kierownictwa resortu podsumowali miniony rok rządów i działania podejmowane na rzecz wsi i sektora rolno-spożywczego. Podczas spotkania odczytany został list Prezydenta RP Andrzeja Dudy, jako dowód uznania codziennej pracy sołtysów.

Święto było także doskonałą okazją do przyznania odznaczeń resortowych „Zasłużony dla rolnictwa”, które przyznano m.in.:  Panu Józefowi Piszczatowskiemu – Sołtysowi wsi Dębówka oraz Panu Antoniemu Bagińskiemu – Sołtysowi wsi Radziłów. Kolejnym programem uroczystości było zwiedzanie Sejmu i Senatu wspólnie z Posłem Kazimierzem Gwiazdowskim.

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.