Spotkanie na ul. Łąkowej

aktualizacja: 2018-05-11 18:36:40     nr wiadomości: 35190     przeczytano: 1748     Ilość komentarzy komentarze: 0

10 maja br. Artur Kuczyński, Burmistrz Szczuczyna razem z radnym Michałem Kaliszewskim odbył spotkanie z mieszkańcami ul. Łąkowej. Jego głównym celem było przedstawienie koncepcji wykonania połączenia (ciągu pieszo-jezdnego) tej ulicy z ul. Sportową. Całe zadanie prowadzone konsultacje są częścią dużego i niezwykle ważnego przedsięwzięcia pod nazwą Nowe Miasto, czyli budowy nowej dzielnicy Szczuczyna.

Chcąc, aby plany znalazły urzeczywistnienie, potrzebne jest uzyskanie nowego przejścia przez rzekę Wissę. Nie chodzi o „autostradę” w centrum miasta. Należałoby wykonać drogę o nawierzchni z kostki brukowej, przeprawę przez rzekę o ograniczonym tonażu (maksymalnie auta osobowe), pas dla ruchu pojazdów, pas dla rowerów i pieszych, zieleń, oświetlenie uliczne, wzdłuż drogi „zatoczki” rekreacyjne z ławeczkami oraz elementy spowalniające ruch (progi, wysepki).

Mam nadzieję, że udało się nam rozwiać wątpliwości i obawy mieszkańców, których niepokoiło ewentualne zwiększenie intensywności ruchu na ich ulicy i związane z tym niedogodności. Kolejnym etapem prac będą dalsze uzgodnienia z właścicielami działek. Mamy szansę zbudować coś naprawdę ważnego dla rozwoju miasta – uzasadnia Artur Kuczyński, Burmistrz Szczuczyna.

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.