Sparta - Warmia 1:0

aktualizacja: 2018-09-10 07:45:58     nr wiadomości: 37062     przeczytano: 1672     Ilość komentarzy komentarze: 0

Swoją pierwszą porażkę w sezonie 2018/2019 w rozgrywkach podlaskiej IV ligi odniosła drużyna WARMII Grajewo w sobotnim meczu rozegranym w Augustowie. Gospodarze – dobrze spisujący się w tym sezonie zespół SPARTY wygrał 1:0. Była to zarazem dopiero druga porażka grajewian w 2018 roku.

Początek meczu zaczął się dla WARMII obiecująco. Najpierw silny strzał Sypytkowskiego minął bramkę dobrze spisującego się w tym meczu Putry. Bramkarz SPARTY wykazał się w 7 minucie broniąc dobry strzał Stankiewicza. W 10 minucie Mikucki świetnie zagrał do Dzierzgowskiego i powinna paść bramka, ale nasz napastnik o ułamki sekund spóźnił się do podania. Chwilę wcześniej Łukasz Sobolewski ze SPARTY sprawdził umiejętności Łukasza Sobolewskiego z WARMII i nasz bramkarz popisał się udaną interwencją.

W 18 minucie w roli głównej po raz pierwszy w tym meczu wystąpił arbiter spotkania pan Karol Kolenkiewicz z Suwałk. Sędzia dopatrzył się faulu podczas kopnięcia piłki przez Przemka Zarzeckiego, który był… faulowany przez zawodnika gospodarzy. Nasz zawodnik otrzymał żółtą kartkę a po podaniu z rzutu wolnego i błędzie naszej obrony najlepszy zawodnik SPARTY w tym meczu Dawid Dorochowicz strzelił gola – jak się okazało zwycięskiego dla gospodarzy. Trudno pisać, że sędzia wypaczył wynik meczu, trudno pisać, że przeszkodziłby nam wygrać mecz gdybyśmy strzelili pięć bramek po cudownych akcjach – augustowianie grali bardzo dobrze a my na pewno słabiej niż w pierwszych kolejkach tego sezonu. Jednak nie da się przejść obojętnie wobec „wyczynów” pana arbitra, który około 35 minuty meczu dopuścił do kuriozalnej sytuacji. Ciężkiej kontuzji kolana w pobliżu linii bocznej boiska doznał zawodnik SPARTY Paweł Krupiński. Na każdym stadionie świata w takiej sytuacji szybko następuje opuszczenie boiska przez kontuzjowanego zawodnika i gra toczy się dalej. Tymczasem w sobotę w Augustowie przerwa w grze trwała dokładnie 16 minut aż do przyjazdu karetki pogotowia i zabrania zawodnika do szpitala.

Po tej niecodziennej przerwie mecz nie przypominał już tego z pierwszych dziesięciu minut spotkania. Gra była chaotyczna i na boisku nie działo się nic ciekawego aż do przerwy. W drugiej połowie meczu WARMIA próbowała odrobić straty, ale te próby były zbyt ślamazarne i nic z tego nie wyszło. Swój mecz „grał” też pan Kolenkiewicz swoimi decyzjami wzbudzając co najmniej zdziwienie pokazując dziwną żółtą kartkę Edisonowi czy nie reagując na faule w polu karnym na Mirvie i Kondratowiczu. Dobra gra SPARTY, słabsza WARMII i „Kolenkiewicz Show” musiały przynieść to, co przyniosły – czyli porażkę grajewian.

Teraz przed WARMIĄ dwa trudne mecze. A właściwie półtora… Oba odbędą się w Grajewie na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego. Najpierw w środę 12 września o godzinie 17:30 dokończymy przerwany mecz z TUREM Bielsk Podlaski. W sobotę 15 września o godzinie 16:00 podejmiemy silną w tym sezonie SPARTĘ 1951 Szepietowo.  Miejmy nadzieję, że na te spotkania nasz zespół odnajdzie formę z początku sezonu.

Serdecznie zapraszamy Państwa na te mecze i informujemy, że decyzją Zarządu Klubu wstęp na drugą połowę meczu z TUREM Bielsk Podlaski będzie wolny. Nie będzie kontroli biletowej.

Skrót z meczu dostępny jest na kanale klubowym na Youtube. Zachęcamy do subskrybowania!

https://youtu.be/LfI7-XIEIys

 

08.09.2018 Augustów, Stadion Miejski

SPARTA Augustów - WARMIA Grajewo 1:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Dawid Dorochowicz 19'

SPARTA: 1.Putra - 19.Mickiewicz (77' 15.Chabasiński), 6.Szuliński, 3.A.Ziarko, 16.Zaniewski, 7.Wielgat, 2.Sakowicz, 9.Niedźwiecki, 10.Krupiński (45' + 8' 20.Urban), 8.Sobolewski (86' 14.Świderski), 11.Dorochowicz (90' 17.Kopiczko)

REZERWA: 17.Kopiczko, 18.Tomaszewski, 13.Grajewski, 15.Chabasiński, 4.D.Ziarko, 5.Tichanow14.Świderski20.Urban

WARMIA: 12.Sobolewski –  5.Randzio, 17.Arciszewski (Kpt), 18.Edison, 6.Stankiewicz (86' 13.Wójcicki) - 4.Mikucki, 19.Cybulski (46' 9.Kondratowicz),16.Sypytkowski (71' 10.Kozikowski), 3.Domurat, 15.P.Zarzecki (46' 20.Mirva) - 7.Dzierzgowski 
REZERWA: 1.Gieniusz - 11.E.Zarzecki, 2.Krupa, 13.Wójcicki,  20.Mirva, 10.Kozikowski, 8.Kondratowicz 

Sędzia: Karol Kolenkiewicz (Podlaski ZPN)

Żółte kartki: Niedźwiecki (SPARTA), P.Zarzecki, Cybulski, Arciszewski, Edison, Mirva (WARMIA)

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.