• 8630 wyświetleń

Siedmiu naszych na olimpiadzie

SIEDMIU ZAWODNIKÓW  WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO W FINAŁACH
 XIX OOM W ZAPASACH STYL KLASYCZNY – ŁÓDZKIE 2013

Dobrze zaprezentowali się zapaśnicy UAKS  "Podlasie” Białystok  i  MLUKS MOSiR Grajewo w Eliminacjach regionu "D” do finałów XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży  w zapasach styl klasyczny – Łódzkie 2013, które rozegrane były w dniu 11.05.2013 r. w Supraślu. Startowali zawodnicy z 22 klubów z województw: mazowieckie, warmińsko-mazurskie, kujawsko-pomorskie i podlaskie.

Awans do finałów XIX OOM zdobyli zawodnicy zajmujący 1 - 2 miejsce w poszczególnych kategoriach wagowych. Z naszych reprezentantów awans uzyskali: Szymon Zimnoch waga 50 kg, Tomasz Stasiewicz waga 54 kg (obaj "Podlasie” Białystok), Alan Czyżewski waga 63 kg (MOSiR Grajewo) – złoci medaliści w swoich kategoriach wagowych, oraz Bartosz Łetowski waga 69 kg i Maciej Hołubowicz waga 76 kg (obaj "Podlasie”) – srebrni medaliści w swoich kategoriach wagowych. Oprócz w/w piątki zawodników wcześniej z centralnych eliminacji (PPK) awans wywalczyli: Oskar Czyżewski waga 85 kg MOSiR Grajewo, nasz kandydat do "złota” w finałach OOM i startu w Mistrzostwach Europy Kadetów – Czarnogóra ‘2013 oraz Przemysław Opryszczko waga 100 kg UAKS "Podlasie” Białystok.

Bliski awansu do finałów OOM byli: Wojciech Lenczewski waga 58 kg i Jędrzej Warpechowski waga 100 kg (obaj UAKS „Podlasie” Białystok) brązowi medaliści w swoich kategoriach wagowych, który zostali pierwszymi rezerwowymi naszego województwa do startu w  finałach XIX OOM. Ze startujących klubów w eliminacjach, UAKS "Podlasie” Białystok wprowadził  największą ilość zawodników do finałów XIX OOM – 4 osoby, po 2 zawodników awansowało z: "Orlika” Wierzbica, "Legii” Warszawa, "Mazowsza” Teresin i "Platana” Borkowice.

W klasyfikacji klubowej eliminacji regionalnych zwyciężył "Orlik” Wierzbica – 50 pkt. przed UAKS "Podlasie” Białystok – 46 pkt. i "Mazowszem” Teresin – 22 pkt. Z klubów naszego województwa na XII miejscu uplasował się MOSiR Grajewo – 13 pkt., a miejsca XVII - XVIII zajęli: "Olimpik” Suwałki i "Herkules” Łomża z dorobkiem 4 punktów.
      Sędzią głównym eliminacji była sędzia Klasy Olimpijskiej, Karol Łebkowski z Łomży.