Sezon działkowy zamknięty

aktualizacja: 2017-10-05 13:04:57     nr wiadomości: 33145     przeczytano: 3020     Ilość komentarzy komentarze: 5

Sezon działkowy powoli się kończy. Nadchodzi pora, kiedy właściciele ogródków działkowych pozostawiają swoje posesje bez nadzoru. Niestety zbliżający się okres jesienno - zimowy to czas wzmożonej aktywności wandali i amatorów cudzej własności. Właśnie w tym czasie na terenach ogródków działkowych najczęściej dochodzi do włamań, kradzieży oraz niszczenia mienia.

Policjanci grajewskiej komendy zwracają się już dziś z apelem do właścicieli ogródków działkowych. Funkcjonariusze przypominają o prawidłowym zabezpieczeniu własnego mienia, aby ustrzec się przed włamaniami, a przynajmniej ograniczyć ryzyko poniesienia szkód, .

Wyrządzone przez "niechcianych gości" szkody mogą okazać się większe niż tylko skradzione mienie. Często sprawcy dostają się do wnętrza pomieszczenia po wcześniejszym wybiciu szyby, wyważeniu okna, czy majstrowaniu w drzwiach. Podczas doraźnych kontroli działek, powinniśmy sprawdzać stan zabezpieczenia altanek. Szczególną uwagę zwróćmy na stan zamków, jeżeli stwierdzimy, że posiadane przez nas zabezpieczenia mogą być niewystarczające, zamontujmy dodatkowe - mówi st. sierż. Sylwia Gosiewska, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Grajewie.

Upewnijmy się, czy w domkach letniskowych nie pozostawiliśmy żadnych wartościowych przedmiotów. Drogie narzędzia elektryczne, czy inny sprzęt mogą kusić potencjalnych złodziei. Warto sporządzić listę rzeczy pozostawionych w altanie a sprzęt oznakować. Chcąc jeszcze bardziej zabezpieczyć swoje mienie, zawsze możemy zastanowić się nad zamontowaniem okiennic – zaznacza funkcjonariusz

O bezpieczeństwo warto dbać wspólnie z sąsiadami. Na zasadzie wzajemności zwracajmy uwagę na osoby nieznajome, które chodzą po terenie ogrodu. W przypadku zaobserwowania osób obcych, wzbudzających niepokój swoim zachowaniem, postarajmy się zapamiętać jak najwięcej cech rysopisu. W razie zaistnienia przestępstwa, informacje mogą być przydatne Policji – dodaje p. rzecznik

W okresie zimowym swoje ogródki działkowe należy także regularnie doglądać. W razie wątpliwości i podejrzenia zagrożenia o swoich spostrzeżeniach niezwłocznie trzeba poinformować Policję - numer alarmowy 997.

/e/

 

Zauważyłem ,że sezon działkowy dobiegł końca.Pewien gość przywiózł ze swojej działki pełno liści i skoszonej trawy pod swój blok i wysypał do kontenera na odpady zielone.Mam pytanie czy na działkach są śmietniki,kontenery na odpady?
Napisał: blokowiec dodano: 2017-10-05 18:37:14

Tak są , w dodatku są regularnie opróżniane , ale na działkach nie można wyrzucać odpadów zielonych do kontenera , taki ewenement.Dlatego ludzie wożą do PSZOK-u.
Napisał: OBOK dodano: 2017-10-06 10:27:53

do blokowca co tobie przeszkadza skoro mieszka w bloku i placi za śmieci to w czym problem??? przecież to jego śmieci i wrzucił do odpadów zielonych a nie do ogólnego kontenera!!! a blokowiec niech patrzy siebie a nie siedzi w oknie i obserwuje ludzi kto gdzie i kiedy robi,moze kamery pozakładaj na własny koszt i kup sobie druczki do wystawiania ludziom mandatów!!
Napisał: mieszkaniec osiedlowy dodano: 2017-10-06 12:20:42

właśnie powielam pytanie blokowca,co robić z odpadami działkowymi typu trawa chwasty, gałązki liście?
Napisał: działkowiczka dodano: 2017-10-06 13:27:20

działkowiczka to znakomity nawóz wystarczy rozdrobnić i sypać na gromadkę warstwa odpadów przysypać warstwo ziemi i kilka razy w sezonie przesypać z gromady na gromadę celem napowietrzenia żeby lepiej gniło .
Napisał: Sołtys dodano: 2017-10-08 11:58:22

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.