• 7536 wyświetleń

SPARTA - Warmia 1:5

Wysokim zwycięstwem WARMII Grajewo zakończył się mecz naszych piłkarzy w Augustowie z miejscową SPARTĄ. Grajewianie pokonali gospodarzy aż 5:1! Bohaterem meczu był zdobywca czterech goli dla WARMII Piotr Chyliński. Do meczu można było podchodzić z pewnymi obawami – SPARTA z bardzo dobrej strony pokazała się jesienią w Grajewie a na dodatek w sobotnim meczu w kadrze naszego zespołu zabrakło aż sześciu zawodników: Janusza Stankiewicza, Wojciecha Koszczuka, Maksyma Mirvy, Edisona, Pawła Górskiego i Eryka Zarzeckiego. Swoją szansę gry od pierwszej minuty dostał Piotr Chyliński i został absolutnym bohaterem spotkania zdobywając aż cztery gole. Mecz toczył się w upale, który miał spory wpływ na tempo spotkania. Prowadzenie dla naszej drużyny zdobył w 12 minucie pięknym strzałem zza pola karnego Mateusz Cybulski, który umieścił piłkę tuż przy słupku bramki SPARTY. Kolejne gole zdobył w ciągu zaledwie dwóch minut Piotr Chyliński – najpierw w 22 minucie popisał się pięknym strzałem z pola karnego a kilka chwil później ładnie wykończył akcję Dzierzgowskiego. Do przerwy WARMIA prowadziła 3:0. W drugiej połowie ambitni gospodarze próbowali zmienić niekorzystny wynik. Udało im się jednak zdobyć tylko jednego gola, gdy po błędzie naszej obrony Mickiewicz strzałem w róg pokonał Sobolewskiego. Grajewianie nie zadowolili się dwubramkowym prowadzeniem i zdobyli jeszcze dwa gole. Oba zdobył mający swój dzień Piotr Chyliński, który dwukrotnie popisał się sprytem i szybkością. Okazji do zdobycia kolejnych goli mieli nasi piłkarze jeszcze kilka, ale trudno narzekać na skuteczność wygrywając 5:1... Ciekawostką jest fakt, że w pierwszej jedenastce WARMII w meczu ze SPARTĄ wyszło na plac gry aż dziesięciu wychowanków naszego Klubu!

Wysokie zwycięstwo w Augustowie umocniło nasz zespół na pozycji wicelidera tabeli. WARMIA ma już sześć punktów przewagi nad trzecią w klasyfikacji WISSĄ Szczuczyn, ale do lidera RUCHU Wysokie Mazowieckie, który ma o jeden rozegrany mecz mniej tracimy cztery punkty. Do końca rozgrywek pozostały trzy mecze. Już w następną sobotę 9 czerwca o godzinie 16:00 nasz zespół podejmie w Grajewie MAGNATA Juchnowiec Kościelny. Już dziś serdecznie zapraszamy Państwa na to spotkanie.

02.06.2018 Augustów, Stadion Miejski

SPARTA Augustów - WARMIA Grajewo 1:5 (0:3)

Bramki: 0:1 Mateusz Cybulski 13', 0:2 Piotr Chyliński 22', 0:3 Piotr Chyliński 23', 1:3 Wojciech Mickiewicz 65', 1:4 Piotr Chyliński 68', 1:5 Piotr Chyliński 82'

SPARTA: 1.Putra - 2.A.Ziarko, 3.D.Ziarko, 15.Warakomski, 5.Krupiński, 11.Dorochowicz, 9.Mickiewicz, 8.Haraburda, 17.Chabasiński (Kpt), 10.Harasim, 14.Grzesiukiewicz

REZERWA: 12.Gołaszewski, 6.Tomaszewski, 18.Wysocki, 19.Zaniewski

WARMIA: 52.Sobolewski - 5.Randzio, 3.Domurat, 17.Arciszewski (Kpt) (76' 14.Mściwujewski), 2.Krupa -  4.Mikucki,15.P.Zarzecki, 19.Cybulski (68' 10.Kozikowski), 9.Chyliński, 16.Sypytkowski - 7.Dzierzgowski (65' 11.Kondratowicz)

REZERWA: 1.Gieniusz - 11.Kondratowicz, 14.Mściwujewski, 10.Kozikowski

Sędzia: Piotr Karwowski (Białystok)

Żółte kartki: Dzierzgowski, Cybulski (WARMIA)