Kultura i rozrywka

Rozmowa z dyrektorem MOSiR

Z dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Grajewie, Pawłem Zalewskim rozmawiała Ewa Święcińska

 

Jaką ma Pan koncepcję funkcjonowania i rozwoju Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Grajewie?


Moja koncepcja to przede wszystkim usprawnienie i polepszenie pracy całego ośrodka. Oczywiście w przestrzeni, która tego wymaga. MOSiR jest jednostką budżetową, a co za tym idzie posiada wiele ograniczeń. Mam tu na myśli szczególnie ograniczenia finansowe. W mojej głowie jest masa pomysłów. Chciałbym zbudować na hali ściankę wspinaczkową.  Mamy miejsce na małą strzelnicę. Jest również dużo przestrzeni, do zbudowania np. w okolicy basenu, boisko "Orlik", plac zabaw lub siłownię i fitness z prawdziwego zdarzenia. Do tego wszystkiego można dołożyć organizację wielu imprez sportowych zarówno na szczeblu lokalnym jak i ogólnopolskim.

Będę starał się wyjść naprzeciw potrzebom mieszkańców miasta, dla których także MOSiR  będzie organizował różnego rodzaju imprezy rodzinne o charakterze sportowym i sportowo-kulturalnym. Nie zamierzamy też wycofywać się z już funkcjonujących projektów jak np. "Olimpiada Przedszkolaka", "Piknik Familijny" czy "Walentynki na lodzie". Do tego z całych sił będę wspierał lokalny sport. Mam na myśli np. Ligę Badmintona czy Grajewską Ligę Solidarności oraz sportowców indywidualnych.

Z mojej strony pragnę zapewnić wszystkich, że zawsze będę popierał każdą ciekawą inicjatywę i chcę współpracować z każdym, bez względu na grupę jaką reprezentuje. Jednak realnie patrząc na całość nie należy zapominać o tym co powiedziałem na samym początku - o kwestiach pieniężnych. Jesteśmy ograniczeni finansowo i to jeden z największych problemów, dlatego pełna głowa pomysłów to niestety nie wszystko.

W chwili obecnej skupiam się na pływalni. W związku z planowanym otwarciem jestem na etapie tworzenia kadr i ich szkolenia. Intensywnie myślę o samym basenie, ponieważ jest to obecnie największa inwestycja w mieście. Chcę wspólnie z władzami miejskimi odebrać obiekt i go uruchomić.  W tej chwili jest to najważniejsza sprawa.

 

Od kandydatów na stanowisko dyrektora MOSiR było wymagane posiadanie wykształcenia wyższego magisterskiego, 5 -letniego stażu  pracy  lub prowadzenia przez co najmniej 5 lat działalności gospodarczej o charakterze zgodnym z wymaganiami na wymienianym stanowisku. Jakie wykształcenie i doświadczenie zawodowe Pan posiada?

Od 2006 r. wspólnie z rodzicami prowadzę działalność gospodarczą.  Siedziba firmy znajduje się w Grajewie, a obszar działalności to Podlasie i województwa ościenne. W ramach prowadzonej działalności wykonujemy usługi budowlane i hydrauliczne.  Staramy się tak jak wszyscy o klientów indywidualnych,  ale często też współpracujemy z innymi firmami. Z racji prowadzonej działalności przez 9 lat udało mi się zdobyć doświadczenie zawodowe związane z budownictwem i hydrauliką. 

Duża część moich umiejętności i doświadczenia wynika właśnie z tego, że wiele prac wykonywałem osobiście wraz z pracownikami co według mnie dało mi bardzo dużo. W związku z tym, że prowadziłem własną działalność gospodarczą, ukończyłem studia wyższe w Białymstoku na kierunku wychowanie fizyczne. W moim życiu sport zawszę odgrywał ważną rolę. Już jako chłopiec grałem w Warmii Grajewo. W międzyczasie zdobywałem dodatkowe patenty takie jak np. żeglarz, sternik motorowodny, ratownik wodny i inne. Ta pasja spowodowała, że studia które podjąłem były związane ze sportem.

Gdy dowiedziałem się o konkursie długo się zastanawiałem nad kandydowaniem. W końcu po rozważeniu wszystkich za i przeciw postanowiłem, że spróbuję wystartować.  Jakiś czas później dowiedziałem się, że udało mi się wygrać. Mam nadzieję, że nie była to zła decyzja, co zresztą czas zweryfikuje.

 

Dziękuję za udzielenie odpowiedzi i poświęcony czas.

Ewa Święcińska

e-Grajewo.pl

 

 

(komentarze wyłączone)

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.