Rosjanie "lubią" BMW

aktualizacja: 2019-11-12 17:23:38     nr wiadomości: 40699     przeczytano: 3307     Ilość komentarzy komentarze: 1

 

Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali skradziony w Luksemburgu samochód marki BMW X5 XDRIVE 30D. Wartość luksusowego auta wyprodukowanego w 2019 roku oszacowano na 400 tys. zł. To jeden z najdroższych pojazdów zatrzymanych w tym roku.

8 listopada 2019 r. w Olecku funkcjonariusze z Placówki SG w Rutce-Tartak współdziałając z funkcjonariuszami z Placówki SG w Augustowie  przystąpili do kontroli samochodu osobowego na rosyjskich numerach rejestracyjnych. Kierowcą BMW X5 XDRIVE 30D był 30-letni obywatel Rosji. Mężczyzna do kontroli przedstawił podrobiony rosyjski dowód rejestracyjny. W związku z uzasadnionym podejrzeniem, że pojazd może pochodzić z przestępstwa kierowca wraz z pojazdem został zatrzymany. W toku dalszych czynności funkcjonariusze u cudzoziemca ujawnili łamak do stacyjek samochodowych oraz brelok wypożyczalni samochodów mającej swoją siedzibę w Luksemburgu. Auto poddano szczegółowym sprawdzeniom pod kątem legalności pochodzenia. Przeprowadzona kontrola wykazała, że samochód jest poszukiwany. Wartość odzyskanego BMW X5 XDRIVE 30D oszacowano na 400 tys. zł.

Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Olecku. Pojazd został zabezpieczony przez funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Od początku 2019 roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali 77 pojazdów o wartości ponad 7 mln zł.

FOT. https://www.podlaski.strazgraniczna.pl/

Mój syn też bardzo lubi BMW ma nawet taki samochód i bardzo sobie chwali. Co prawda starszy model, ale najwazniejsze ze jezdzi. Pozdrawiam rodzinkę.
Napisał: MariolaK dodano: 2019-11-13 00:10:29

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.