Rocznica agresji ZSRR na Polskę

aktualizacja: 2020-09-17 17:33:26     nr wiadomości: 43378     przeczytano: 3217     Ilość komentarzy komentarze: 21

81. rocznica agresji ZSRR na Polskę

Uroczystości upamiętniające te wydarzenie odbyły się przy Pomniku Niepodległości przed Urzędem Miasta. Punktualnie o godz. 12.00 rozbrzmiał dźwięk syreny alarmowej. Następnie delegacje reprezentujące władze Miasta Grajewo, Powiatu Grajewskiego oraz jednostek podległych odśpiewały hymn RP i złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem.

 

Przestancie wreszcie rozpamietywac stare rany. Pogudzcie sie w koncu z innymi krajami ( rosja, niemcami ) mamy inne czasy.
Napisał: Daniel z Grajewa dodano: 2020-09-17 19:08:28

Widzisz Danielu z Grajewa, twoja wypowiedź to skutek zaniedbań w procesie kształcenia podstawowego i średniego z historii Polski i europy wschodniej oraz j. polskiego - ortografia. Przykro czytać takie teksty. Uważasz, że my Polacy kłócimy się z Rosją? My mie chcemy i nie możemy zapomnieć zdrady i mordowania cywili, zapewne też z twojej rodziny. Zamiast pisać głupoty porozmawiaj z dziadkiem, babcią, albo starszym sąsiadem o tych czasach.
Napisał: edek dodano: 2020-09-17 21:04:47

To jest historia, którą trzeba pamiętać i i oddawać cześć poległym... jakim trzeba być bar...nem aby takie pisać głupoty.... Daniel powiedz to zamordowanym, represjonowanym i ich rodzinom... "rozpamiętywać stare rany" ... do szkoły !!!!!!!!
Napisał: Bartek dodano: 2020-09-17 22:21:33

daniel jest widocznie jakims pociotakiem ubeka lub nkw-dzisty ktorych w grajewie zostalo sporo zeby gnebic przez lata polakow-stad te pojednanie.
Napisał: pol dodano: 2020-09-18 13:24:38

Edek i Bartek. Macie rację. Tylko wspanialej byłoby, żebyśmy wszyscy pamiętali o wszystkim i o wszystkich-o złych i dobrych wydarzeniach, a nie wybiórczo. Nie zwróciłem uwagi, czy 01 września było coś "uroczystego". Ponadto "Edek" dobrze radzisz Danielowi, ale tak zapytam; Europy to jaką literą napiszemy.
Napisał: Meliorant dodano: 2020-09-18 16:33:48

e-grajewo-redaktorzy -zrzuccie klapki z oczu i drukujcie wszystkie komentarze a nie tylko po-budki
Napisał: pol dodano: 2020-09-18 17:14:55

Ludzie - Mamy 21 wiek. Czasu nie cofniemy. To byla wojna a wojna zadzi sie swoimi prawami. To byla walka z obojga stron, walka o zycie lub smierc. Dlaczego maja cierpiec kolejne pokolenia z powodu tych wojen ?
Napisał: Daniel z Grajewa dodano: 2020-09-18 19:36:39

Daniel masz rację. Była wojna, skończyła się. Najwyższy czas wrócić do normalności i żyć dzisiejszymi czasami. Oczywiście należy pamiętać historię, ale nie oznacza to wcale, że powinniśmy żyć w ciągłej nienawiści. Nienawiść, może prowadzić do nowych konfliktów. Powinniśmy wyciągnąć wnioski z historii i podjąć działania, stworzyć prawo, aby zło wojny nigdy nie powtórzyło się.
Napisał: Kasia dodano: 2020-09-19 08:01:44

Danielek i Kasiunia jako zwolennicy gierek komputrowych-bredzą, jakby sami reprezentowali potomków najeźdźców. Odpuszczenie dla bolszewików przyniesie jeszcze większe upodlenie dla Polski- takowi trwają w Sądach i Prokuraturach na najwyższych stołkach najwyższych szczebli do dziś- bo Unia zabrania zmieniać obsadę SLD z punktami za wsie pochodzenie rodziców mających ułatwiacz w postaci zszywki w czerwonej ścierce, A Danielek i Kasiunia znużeni są pamiętaniem o bolesnej historii Polski-ciemiężonej od lat- oni mają gierkę, gdzie zagryzą batonikiem i mają jeszcze 5 żyć, jak koty dachowce- milczcie gówniarzerio, zanim zrozumiecie-tym bardziej, jeśli rodzice są napływowi w miejsce wymordowanych Polaków
Napisał: Rafał dodano: 2020-09-20 09:35:04

Danielek i Kasiunia jako zwolennicy gierek komputrowych-bredzą, jakby sami reprezentowali potomków najeźdźców. Odpuszczenie dla bolszewików przyniesie jeszcze większe upodlenie dla Polski- takowi trwają w Sądach i Prokuraturach na najwyższych stołkach najwyższych szczebli do dziś- bo Unia zabrania zmieniać obsadę SLD z punktami za wsie pochodzenie rodziców mających ułatwiacz w postaci zszywki w czerwonej ścierce, A Danielek i Kasiunia znużeni są pamiętaniem o bolesnej historii Polski-ciemiężonej od lat- oni mają gierkę, gdzie zagryzą batonikiem i mają jeszcze 5 żyć, jak koty dachowce- milczcie gówniarzerio, zanim zrozumiecie-tym bardziej, jeśli rodzice są napływowi w miejsce wymordowanych Polaków
Napisał: Rafał dodano: 2020-09-20 09:37:20

do'Meliorant' - przespałeś chwile obchodów- 4:45 , jak i syreny w południe i ni tylko- słuchaweczki na uszkach? spaaanie- bo długie było graanie. Łapcie się za słówka, ale pusta wciąż główka. Puste zajęcie z noskiem w necie-nawet nie wiesz co wpisać-sami ci dyktują co masz mówić i myśleć . Tragedią dla Daniel i Kasia byłaby godzinna przerwa w dostawie en.el.-chyba, że są /zdalnym nauczaniu- to nie komplety.
Napisał: Rafał dodano: 2020-09-20 14:31:27

Kasia - kto ciagle patrzy w przeszlosac ten nie ma przyszlosci. Dzisiejsza Rosja ma tyle wspolnego z odleglymi czasami historycznymi, co ja z cesarzem chinskim. Nienawisc propagowana przez rzad pisowski juz dawno dorowadzila do nienwisci i konfliktow prawie ze wszystkimi panstwami w Europie.Efektem tego jest to , ze nigdzie nas nie lubia !!
Napisał: Choop dodano: 2020-09-20 14:41:48

Cenuzra - cenzura i jeszcze raz cenzura!
Napisał: Choop dodano: 2020-09-20 18:24:26

Rafał - przedawkowales TVPis !
Napisał: Ateista dodano: 2020-09-20 21:54:09

Rafał - co trzeba zazywac, zeby miec takie objawy jakie ty tutaj przejawiasz wypisujac idiotyzmy ? Poczytaj sobie na temat obsadzania wysokich stanowisk przez PiS bylymi PZPR-owcami- proponuje zaczac od Sadu Najwyzszego- gdzie zasiada obecnie Pan ,ktory zajmowal b. wysokie stanowisko w czasach PRL-u- a potem wypowiadaj sie na temat dekomunizacji ! Unii Europejskiej nie mieszaj z kaczo-komunizmem ,ktory ma sie u nas dobrze dzieki takim jak ty- ktorzy nie maja najmniejszej wiedzy politycznej i wypisuja totalne bzdury!
Napisał: Choop dodano: 2020-09-20 22:09:03

Moja mama Sybiraczka jeszcze żyje, nikt o niej nie pamięta w tym dniù. Ci co składają kwiaty chcą tylko zaistnieć sami. I tyle na ten temat
Napisał: Córka Sybiraczki dodano: 2020-09-21 08:20:33

Rafał,twoj patriotyzm jest tak kulawy jak twoja polszczyzna !
Napisał: ala dodano: 2020-09-21 13:05:54

Córko Sybiraczki, i to jest przykre. Na plecach ofiar oni budują swoją popularność. Wcale nie chodzi o pamięć o tej nieszczęśliwej przeszłości - polityczna obłuda.
Napisał: Kasia dodano: 2020-09-21 17:12:55

do-Choopie- co trzeba zażywać, żeby nie widzieć realu- dopytaj się i przejrzyj historię pousadzanych na najwyższych stołkach-trwają od 2005 Po Aliku Ka- przejrzyj szeregi Sądów Okręgowych i Apelacyjnego- a lojalne Rejonówki-podobno proceduralnie przyklepują-by przetrwać na wakatach, bo takie przepisy SLD zafundowało nam, gdy wchodziliśmy do UE na kolankach. Obecnie suwalski sr wyłączył się w CAŁOŚCI TRZECI raz!!!, a wasz były p-s klepie w trybie przyspieszanym co komuchiny podsuwają-pobrałem kopie przedwczoraj-byś osiwiał-jak mu się spieszyło. Pani SSR Grajewo, której wraz z SAp B-stok broni- tej ze znamienitym nazwiskiem-wyleciała w 2004r za zniknięcie dowodów w post. alkoholu. AliKa wyciągnął ją z bagna w 2005r na liście 70ciu obok 1680-poszukaj w Net. Dobiła na stołek prezeski SO Suwałki latach 2014-17 Zdjęta synchronicznie z byłym z SR Grajewo, ale TRWAJĄ DO DZIŚ MIMO UKOŃCZONYCH LATEK. Z SR Grajewo z ukryciem nazkiska kolejnego męża-który był Prezesem SO wyjechałą z końcem 17 kolejna-która została prezes SRA-w. Obecnym prezesem SRG jest sąsiadka pierwszej wspomnianej-prezes SOSuw-łobiedwie z wiosek pod Pajgrodem. Mieiśmy punktowanych ze zszywkami w czerwownej ścierce, obecnie oprócz tego-doszły punkty za wsie pochodzenie. Realnie wysokie stołki piastuje 95% takowych -punktowanych-mających WYŁĄCZNOŚĆ na dobrze płatny ubój rytualny na Miescuchach- pomioty komuchów i wsie, które się wybiły-jak goo w szambie- są dużo bardziej bezwzględni niż ich czerwoni rodzice, gdyż Komuchiny-głownie wiejscy- wmówili im, że robili to dla nich, że tylko im się należy-i to bezkarnie-sami sie rozgrzeszali w oczach swych pomiotów. Choopie otrzeźwiej i przemyj oczka- puki jeszcze dostepne są Zeznania majątkowe wsioProSądowe-tyle chwały dla Ziobry-gdyż jego otoczenie, o którym jw skutecznie blokuje materiały dowodowe. Zieliński wymolestował na Ziobrze nowy obiekt dla zdegradowanego kłamcy w Grajewie-który broni przestępstw wspomnianej poprzedniczki z 2004r, Zieliński osobiście pod osłona sobotniej nocy rozdawał ... komiks o Obławie Augustowskiej, tym którzy tu najechali po ich wymordowaniu, a teraz nie wychodzi ze swego BP w Suwałkach-widziałem wczoraj-gdy Wnioskowałem, by odpowiedział na jedno-jedyne pytanie, bo nigdy nie odpowiedział na 6 korespondencji od ... lutego 2019r. Tyle pociechy z poodszywajacych sie pod PiS z poonkatmi za poochodzenie. Tyle na tę chwilę... PS tym, którym nie podoba się moja polszczyzna i mój patriotyzm- niech skupią się na swoich- i niech coś robią w obronie wciąż ciemiężonej Polski.,,
Napisał: Rafał dodano: 2020-09-24 11:25:45

doAteista- TV odłączyłem 3 lata temu-wystarczy mi to co mam z nimi w realu. Dziś mija 44 m-ce od chwili jak zmarła moja matka, po podwójnym zawale-Iszy na sali rozpraw SOSuw-Aktualny p-s wykradł zabezpieczony przez Panią Dyrektor LB zapis z kamer CCTV SOSuwałki-chcesz poczytać odpowiedź? -w SAp -nie doczytali, bo nie w cyrylicy. Zapis z kamer znikł,a Panią Dyrektor new p-s JS zastąpił lojalną KB. Generują przeciw mnie kolejne sprawy pod osłoną CV-nie dopuszczając do wglądu do Akt-bo tego nie Wnosiłem w cyrylicy do SApelacyjnego. Teraz sprawa WISI w KRS, ale powstają kolejne-PO RAZ TRZECI WYŁĄCZA SIE CAŁY SR Suw- mam to na zdjęciach, bo w tenPn dopiero ujawnili miejsce pobytu Akt...już po sprawie, wzgl. której PrRej Suwałki KSz -jak się okazało milczała-by Zaskarżenie 'uprawomocniało sie" bo ktoś przechwycił Zaskarżenia i Wnioski złożone w Pn. 20r07.27. Pojutrze minie 60 dni bez odpowiedzi. aPolicja również milczy-bo im podlega-trzy KPP,MP, WP-przeinacza-3 hierarchie-umówione spotkanie z KMP B-stok Szewcem-ten odwołał po 3dniach mego koczowania w B-stoku od 20r07.28Wt(ponad 8 tygodni-ZWĄ TO UPRAWOMOCNIANIEM-realnie przedawnianiem)-wzgl zabezpieczenia nagrań ..z S.Szt.z KMPolicji z gmachu SOiSR Suwałki, którego żona pp. pracuje w SR-znajduję to nazwisko wśród ponownie wyłączających się-małżeństwa i stosunkujący się z nimi są najgorsi-walą bez 'Myśl'enia, W TRYBIE PILNYM, jak wasz były p-sSRG. Admin zwleka z Cz 4 poprzednim wpisem, ale dzięki za trzy poprzednie-mam dowody na piśmie-nie jestem zbrodniarzem-obiecałem coś umierającej matce. Powtarzam sie? dziś mijają 44m-ce, jak z Kliniki wykopał ją lek Tomasz P. z nazwiskiem P, która wyleciała w '04 z SRG, ale w '14-17była p-esem SOSuw. z listy 70ciu +1680odchodzącego AliKa2. Ciekawym jest fakt, że wzgl Przew SK w SOSuw i byłego v-p-esa SO, męża obecnej p-esSRA-w -AK-M znikł Wyrok z SN..., za kumoterstwo -OBECNIE TRWA PODWÓJNE-i SAp-pozostawia bez biegu, bo Przew SK w SOSuw to Wyznawca SGW, która skłócał w '14r-materiał znajdziesz w TVPB-k. Cz5
Napisał: Rafał dodano: 2020-09-24 13:49:33

Chylę Czoła dla Admin. Errata-zdjęta przez 'nową zmianę'-p-saSOSuw wX'17 była Pani Dyrektor SOSuw-to Pani LS, a wpisałem LB. Przepraszam Zainteresowanych. Pani LS Zabezpieczyła zapis z kamer-świadczący o zawale mej mamy-'do czasu aż zajmą się odpowiednie służby'-pół roku później 'za zabieg' otrzymujący stołek po P.ZD-cie nowy p-sSOSuw JS zabezpieczył- i usunął dowody i świadków. W poł Xbr. 3-cia rocznica panowania-traktuje mnie jakbym nie istniał-w byłą P.ZD-tą bronią vp-sa Zakładu, który skaził mnie i dodatkowo 3kroć z pomocą PPISA-w w IMPach Ł i Sosn. dotruwał mnie rtęcią i wszystkimi haptenami, które ja posiadały. 3 lata wyciągałęm sprawę spod Policji Ł-Bałut-właściwość'miejscowa'rozgrzeszaczy, ale przy prezkłądaniach POŁódź Kopani- 3razy rozkradli dokumenty- Rok temu na spotkaniu w G w Księgarni na WP, misio AB-czyliRPO nie wiedział co oznacza data 10.04. Łódź Bałuty zainteresowała natomiast Red RB oddz. Łomża. Pan PW po wyjściu podszedł-zapytał-o ŁB. Nie krył rozgoryczenia,...bo stamtąd pochodzi. Cz6
Napisał: Rafał dodano: 2020-09-25 14:15:43

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.