Renowacja dachówki betonowej. Wybór farby i technologii

aktualizacja: 2020-07-29 08:56:57     nr wiadomości: 42982     przeczytano: 832     Ilość komentarzy komentarze: 0

Dachówka betonowa (lub inaczej cementowa) to bardzo trwały rodzaj pokrycia. Produkuje się ją z wysokiej jakości materiałów, takich jak cement oraz gruboziarnisty piasek natury kwarcowej. Uroku dodaje jej porowata powierzchnia, która jednak ma to do siebie, że bardzo łatwo osadzają się na niej zanieczyszczenia. Mimo to dachówka cementowa cieszy się dużą popularnością, dlatego warto przybliżyć temat jej właściwej renowacji. W poniższym artykule znajdziesz garść informacji dotyczących wyboru najlepszej farby do dachówki betonowej oraz poznasz naszą autorską technologię jej skutecznego odświeżenia.

  

Jakiej technologii użyć, aby uzyskać pożądany efekt?

Sposobów na renowację dachówki betonowej jest kilka. Jeśli kondycja dachu jest dobra, czyli bez ubytków lub bardzo dobra i pokrycie nie ma więcej niż 10 lat, możesz zastosować impregnację zwykłą lub barwiącą. Jednak w sytuacji, gdy dachówka ma widoczne ubytki lub jej stan jest naprawdę słaby, najlepszym wyborem jest malowanie lub malowanie z gruntowaniem, oczywiście przy użyciu naszych profesjonalnych farb do dachówek cementowych, o czym szerzej przeczytasz w dalszej części artykułu. 

Tradycyjne malowanie dachówki betonowej

Farba do dachówki betonowej jest stosowana na wcześniej pomalowaną powierzchnię, jeśli jej kondycja jest dobra (z istniejącymi ubytkami powłoki) lub bardzo dobra. Oczywiście najlepsze efekty daje połączenie farby bazowej z nawierzchniową, a cały proces renowacji wygląda następująco:

  • przygotuj: środek czyszczący do dachów (najlepiej DACH-SAUBER naszej firmy), podkładową i nawierzchniową farbę do dachówki cementowej, myjkę spalinową i agregat malarski (ewentualne profesjonalne pędzle);

  • przygotuj podłoże, czyli za pomocą myjki wysokociśnieniowej oczyść dach; do szczególnie trudnych zabrudzeń użyj wspomnianego preparatu myjącego;

  • przy użyciu agregatu (lub pędzla) nałóż farbę bazową; ilość warstwy reguluj za pomocą średnicy dyszy, parametrami ciśnieniowymi agregatu oraz prędkościami ruchu pistoletu malarskiego;

  • Po 24 godzinach analogicznie nałóż farbę nawierzchniową; po około 7 dniach powłoka nabierze pełnej odporności, niemniej już po 1,5-2 godzinach przy temperaturze powietrza 20°C powłoka jest odporna na działanie deszczu oraz wilgotności nieprzekraczającej 80%.

Malowanie dachówki betonowej z gruntowaniem

Malowanie dachówki betonowej z gruntowaniem przeprowadza się, gdy kondycja pomalowanej wcześniej powłoki jest słaba lub całkowicie się zdarła. W tym przypadku technologia renowacji różni się od tradycyjnego malowania tym, że zanim nałożysz farbę bazową, musisz zaaplikować na pokrycie grunt do dachówki betonowej DACH-BRISS-GRUNT. Możesz to zrobić przy pomocy pędzla lub agregatu malarskiego o małym przekroju dyszy, ewentualnie używając ciśnieniowego opryskiwacza. Po wyschnięciu preparatu cały proces wygląda już identycznie.

Zalety naszej technologii do dachówki betonowej 

Proces renowacji dachówki betonowej, który zamyka się się w jej wyczyszczeniu oraz pomalowaniu, daje najlepsze możliwe efekty wizualne oraz najlepszą trwałość. Ponieważ specjalizujemy się w produkcji chemii do odnawiania dachów i mamy wieloletnie doświadczenie na tym polu, wiemy, co zrobić, aby przywrócić pokryciu dawną świetność i/lub zabezpieczyć go czynnikami zewnętrznymi. Wypracowana przez nas technologia bardzo dobrze poprawia wizualny stan dachówki.  Jest dostosowana do stanu dachówki i efektu, jaki chcesz uzyskać oraz rozwiązuje problemy takie jak wykwity wapienne, wyblakły kolor czy degradacja powierzchni. Malowanie dachówki betonowej naszymi farbami skutecznie chroni pokrycie przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych i najwyższą trwałość i jakość pokrycia.

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.