Remont stacji uzdatniania wody

aktualizacja: 2020-11-17 09:37:55     nr wiadomości: 44001     przeczytano: 3077     Ilość komentarzy komentarze: 0

Rozpoczął się remont wieloletniej Stacji Uzdatniania Wody w Szczuczynie. W ramach inwestycji będą wybudowane zbiorniki na uzdatnioną wodę pitną, stacja zostanie wyposażona także w nowoczesną technologię, pozwalającą na monitorowanie zarówno jakości wody, jak też potencjalnych awarii.

W październiku br. Burmistrz Szczuczyna poinformował, że stacja nie posiada zbiorników retencyjnych, woda jest przygotowywana na bieżąco. 

- Kiedyś takie rozwiązanie nie sprawiało problemów, jednak obecnie sytuacja uległa zmianie. Z jednej strony znacznie wzrosło zużycie wody, z drugiej obniżył się poziom wód gruntowych. W ostatnich latach czynniki te powodowały, że zdarzały się przerwy w dostawie wody do naszych domów - podał Artur Kuczyński.

Nowoczesna stacja to jedna ze składowych całego zadania. W przyszłym roku rozpoczną się prace związane z budową kanalizacji sanitarnej w Szczuczynie. Łączna wartość inwestycji opiewa na kwotę 18 mln zł. Na jej realizację samorząd pozyskał 85% środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.