Remont kompleksu klasztornego

aktualizacja: 2016-12-27 14:15:40     nr wiadomości: 30439     przeczytano: 3374     Ilość komentarzy komentarze: 3

23 grudnia br. o godz. 10.00 ks. Robert Zieliński w imieniu parafii pod wezwaniem Imienia Najświętszej Maryi Panny w Szczuczynie podpisał umowę na remont zabytkowego kompleksu klasztornego w Szczuczynie z właścicielem przedsiębiorstwa p. Jarosławem Dąbrowskim. 

Generalnym wykonawcą prac będzie firma “Domhal” z Grajewa. Koszt zadania to około 5 mln zł, a czas przewidziany na jego realizację to 3 lata.

Realizacji zadania naturalnie sprzyjać będzie życzliwe oko Opatrzności Bożej, jednakże (mimo pozyskanego wysokiego dofinansowania zewnętrznego) nieodzownym będzie zgromadzenie tzw. wkładu własnego. 

W związku z powyższyn wszystkich parafian i przyjaciół parafii o wyjątkową szczodrość – tak, aby wspólnym wysiłkiem – na chwałę Boga i dla przyszłych pokoleń – sprostać podjętemu wyzwaniu –  informuje Parafia w Szczuczynie.

 

  - fot. FB Parafia Szczuczyn

Kwota nie mała jak na lokalne warunki, czy po remoncie kompleks znów przez ćwierć wieku będzie stał pustkami. Dlaczego takie gmaszyska stoją pustkami, przecież powinne być wykorzystane dla ludzi (choćby jako rezerwa mieszkaniowa dla ludzi po klęskach żywiołowych za niewielką opłatą dla kościoła, czy coś w tym rodzaju). Tak duży budynek powinien na siebie choć w części zarabiać, a nie tylko dotacja, zbiórka, ofiara.
Napisał: obserwator dodano: 2016-12-28 12:41:50

Druga część zabytkowego kompleksu zajmowana przez ZOl nadal bez remontu i żadnej konkretnej opieki.Tu bardziej by przydał się remont w którym przebywają chorzy pacjenci./
Napisał: Czesiek N. dodano: 2016-12-28 18:49:42

Nie powinien takiego remontu robić konserwator zabytków, ?
Napisał: aga dodano: 2016-12-29 00:01:58

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.