Rekordowy przemyt papierosów

aktualizacja: 2021-02-22 08:36:27     nr wiadomości: 44907     przeczytano: 1617     Ilość komentarzy komentarze: 1

Rekordowy przemyt papierosów udaremniony na przejściu granicznym w Kuźnicy
 

  • Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej oraz podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) udaremnili przemyt ponad 1,8 mln paczek nielegalnych papierosów.
  • Wartość przechwyconej na drogowym przejściu granicznym w Kuźnicy kontrabandy to blisko 27,6 mln złotych.
  • To największa w historii udaremniona próba przemytu papierosów na polskich przejściach granicznych.


Funkcjonariusze KAS i Straży Granicznej z polsko-białoruskiego przejścia granicznego w Kuźnicy wytypowali do szczegółowej kontroli dwa polskie tiry wjeżdżające do naszego kraju. W trakcie sprawdzania obu ciężarówek okazało się, że w ich naczepach, zamiast deklarowanych desek, znajdują się ogromne ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy.

W jednej z naczep funkcjonariusze ujawnili 927,5 tys. paczek papierosów, natomiast w drugiej 918 tys. Łącznie w obu naczepach znajdowało się ponad 1,8 mln paczek białoruskich papierosów o szacunkowej wartości blisko 27,6 mln zł. Gdyby nielegalny towar trafił do sprzedaży Skarb Państwa straciłby ponad 44,8 mln zł.

Wobec 3 obywateli Polski  (2 kierowców i ich zmiennika) wszczęte zostało śledztwo, które prowadzą funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Do sprawy zabezpieczono papierosy oraz oba samochody ciężarowe. Dodatkowo w jednym z nich funkcjonariusze stwierdzili ingerencję w pole numerowe nadwozia. Zatrzymani mężczyźni w wieku 19, 21 i 55 lat decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat. - informuje 
st. asp. Maciej Czarnecki Oficer prasowy podlaskiej KAS Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku

a to tu są moje miński
Napisał: janusz dodano: 2021-02-22 17:05:36

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.