Rajd dla Niepodległej

aktualizacja: 2018-06-30 17:53:58     nr wiadomości: 35714     przeczytano: 2183     Ilość komentarzy komentarze: 1

Rajd dla Niepodległej już za nami! Razem przejechaliśmy  trasę Szczuczyn – Bzury – Niedźwiedzkie – Niećkowo – Szczuczyn! W ten sposób wspólnie z  dziećmi uczciliśmy 100 – rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę! Rajdowcy  udowodnili, że świętowanie tak ważnej daty nie musi być nacechowane dostojeństwem i powagą ale może mieć formę zabawy, która łączy wszystkich biorących w niej udział. Patriotyzm w szczuczyńskim wydaniu.

Wystartowaliśmy zaraz po godzinie dziewiątej. Nie przestraszył nas brak słońca czy chmury zwiastujące deszcz. Dotarliśmy do Bzur, następnie do Niedźwiedzkich a stąd do Niećkowa gdzie znajduje się filia BCK w Szczuczynie. Tutaj zatrzymaliśmy się na dłużej. Dlaczego?

Krystyna Rosłoniewska – wieloletni pracownik kultury i wolontariuszka odpowiedziała na nasze zaproszenie i specjalnie dla rajdowców napisała kilka bajek i wierszy dydaktycznych. Rozśmieszających, pouczających i dających do myślenia . Następnym punktem dnia była mini – gra terenowa „Salwa dla Niepodległej” złożona z serii wskazówek, zagadek i zadań gdzie trzeba było wykazać się celnością, szybkością, spostrzegawczością, kreatywnością i odwagą. Drużyny, żeńska pod wodzą Olgi Koniecko i męska pod wodzą Krystiana Dzięgielewskiego dzielnie pokonywały kolejne etapy gry. W ostateczności niewielką przewagą punktów wygrała drużyna dziewcząt. Na koniec gry wspólnie odpaliliśmy salwę dla Niepodległej!

Powrót na teren filii bibliotecznej to czas odpoczynku i posiłku przy ognisku. Było smacznie i głośno! A to dzięki Adamowi Jaguszowi, który porwał wszystkich do wspólnego śpiewania przebojów, które na co dzień słyszymy w radiu czy telewizji. Lecz przedtem przybliżył rajdowcom najważniejsze fakty historyczne dotyczące odzyskania niepodległości przez Polskę i zaprosił wszystkich do odśpiewania kilku pieśni patriotycznych.

Na koniec wspólnie odpaliliśmy kolorowe race dymne.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie wsparli nas w organizacji Rajdu dla Niepodległej, pani Krystynie i panu Adamowi, szczególne podziękowania kierujemy w stronę samych rajdowców.

Byliście wielcy – to trzeba przyznać! - Andrzej Kosmowski  BCK SZCZUCZYN

Brawo, słowa uznania za inicjatywę. A młodym szacunek za silę i zaktywnośc.
Napisał: czytelnik dodano: 2018-06-30 18:27:56

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.