• 43 komentarzy
  • 13492 wyświetleń

Pucharowa "niespodzianka"

Środowe popołudnie na Stadionie Miejskim i. Witolda Terleckiego w Grajewie to było wielkie piłkarskie święto, dawno już tam nie widziane. Po dobrej grze i niezwykłej ambicji piłkarze trzecioligowej Warmii wygrali jedną bramką z drugoligową Zawiszą Bydgoszcz. Mecz rozstrzygnął się w 41 minucie kiedy to z ponad 20 metrów pięknym uderzeniem popisał się Rafał Kozikowski i piłka wpadła do siatki rywali.
    Pierwsza połowa to bardzo wyrównana gra z obu stron, a miejscowi kibice przecierali oczy widząc dobrą grę swych ulubieńców. I trudno się dziwić, że gorąco dopingowali piłkarzy Warmii do ostatniego gwizdka, bo oni w pełni na to zasłużyli. Już w 6 minucie po wrzutce na pole karne Maksym Mirva posłał piłkę tuż nad poprzeczką. Ten atak zachęcił miejscowych, którzy uzyskali niewielką przewagę. Jednak trudno im było walczyć z lepszymi piłkarsko zawodnikami Zawiszy. Goście w 22 minucie mieli dobrą okazję do strzelenia bramki ale piłkę wybił Łukasz Piłatowski. Kilka minut później dla odmiany Przemysław Masłowski popisał się dobrymi interwencjami i tak czynił do końca meczu, a pracy – szczególnie w drugiej połowie miał sporo. I wreszcie nadeszła 41 minuta i szał radości na wreszcie zapełnionych trybunach w Grajewie. Rafał Kozikowski popisał się pięknym i silnym uderzeniem i zdobył „złotą bramkę”.
    Druga połowa to wyraźna przewaga gości. Ale na szczęście piłkarze Warmii potrafili się bronić i utrzymali wynik do końca. A nawet w 63 minucie po podaniu Pawła Górskiego silnie strzela Rafał Kozikowski ale piłkę broni Artur Gajewski. Pięć minut przed końcem meczu obrońcy Zawiszy wybili piłkę z linii bramkowej. Natomiast Jan Magdziński nie miał ustawionego celownika bo trafił w poprzeczkę i słupek a jego strzał w ostatniej minucie doliczonego czasu gry pięknie wybił na rzut rożny Przemysław Masłowski – cichy bohater meczu. I to sprawiło, że po ostatnim gwizdku wszyscy na stadionie wstali i bardzo głośno skandowali DZIĘKUJEMY.
     Już po meczu trener Warmii Ryszard Borkowski nie krył radości. Chcę podziękować chłopcom za grę i zaangażowanie. Mecz był wyrównany, bo i goście mogli wygrać. Jednak moi piłkarze podjęli walkę i wytrzymali. To dobrze rokuje przed ligą. Świetnie też spisali się kibice, którym w imieniu zespołu dziękuję.
   Dnia 12 sierpnia Warmia zagra w kolejnej rundzie z Polonią Słubice (II liga z woj. lubuskiego).

WARMIA GRAJEWO – ZAWISZA BYDGOSZ  1 : 0
Bramka: Rafał Kozikowski 41.
Żółte kartki: Sobczyk (Warmia) – Brzeziński (Zawisza).
Sędziowali:: Paweł Raczkowski jako główny oraz Jakub Wójcik i Paweł Gawroński (Warszawa).
Widzów: 700.
WARMIA: Masłowski – Arciszewski (81 K. Randzio), Piłatowski, Kowalko, Tuzinowski – Strzeliński, Kozikowski, Pawluczuk, P. Górski (83 Lewosz) – Mirva, Sobczyk  (57 Ł. Randzio). Trener: Ryszard Borkowski.
ZAWISZA: Gajewski – Rogalski (77 Zaremski), Suchecki, Warczachowski, Cuper – Maziarz, Szczepan (46 Brzeziński), Tarnowski, Kozłowski – Bojas (46 Bajera), Magdziński. Trener: Mariusz Kuras.

(fot.e-Grajewo.pl)

Po przegranym wczoraj meczu z trzecioligowym Mazurem Karczew ŁKS Łomża odpadł z rozgrywek Pucharu Polski.
Łomżanie przegrali 3 do 0. Wszystkie bramki ŁKS stracił w ostatnich pięciu minutach spotkania. Swoją przygodę z Pucharem Polski, podobnie jak ŁKS Łomża, już zakończyła Freskovita, która  uległa 1 : 2 Jeziorakowi Iława – oba zespoły grają w II lidze. - za 4lomza.pl

Komentarze (43)

I co napinacze? Trzeba było być! Wierni zawsze przy Warmii!

Brawo WARMIA!! Z Polonią też musicie wygrać!
A na meczu były takie emocje, że hej! A kto nie był może żałować bo to buł bardzo dobry mecz1

brawo !!! DZIEKUJEMY

dla mnie bohater meczu Pilatkowski czyscil wszystko dziekujemy Lukasz ze zostales. A do trenejra Kozik super pozycja nigdy wiecej do ataku pomoc nie atak, Co do napastnikow sobczyk za mlody brak mu cwaniactwa postarajcie sie o jakiegos napastnika ogranego zeby mial chlopak sie od kogo uczyc , i mirwa super mecz takiego mirwy dawno nie bylo gral na swoim najlepszym poziomie tylko warmia nasz ks

Po meczu Zawiszanie zajechali na posiłek do Zdunek ,ale miny mieli kiepskie .Jeszcze wtedy nie znałem wyniku (byłem w trasie),ale już wiedziałem że WARMIA górą ....brawo ! trzymać tak dalej
A co na to ci co zapowiadali sromotną porażkę?Słucham!!!

była świetna atmosfera nawet starsi spiewali, wkoncu pokazali ze też umieja dopingować naszej drużynie

BRAWO WARMIA!! a podobno mialo byc 200 kibicow z Bydgoszczy ??

Gratulacje dla trenera i drużyny. Niech zarząd weźmie się do roboty postara się o w sponsorów. A i przy okazji to niech kierownik klubu (pan Szumowski) jeździ na mecze razem z zespołem a nie prywatnym samochodem i naciąg i tak skromny budżet klubu na dodatkowe koszty

WARMIA!!!ŻADZI:D:D:D O TAAAAAA

Dnia 12 sierpnia Warmia zagra w kolejnej rundzie z Polonią Słubice (III liga z woj. lubuskiego). Chyba II liga zachodnia

Super mecz, zero błędów, dobre ustawienie i taktyka, no i dobry grajek między słupkami ;) życzę Warmii co najmniej tylu kibiców co dzisiaj i niekoniecznie przyjezdnych . Gratulacje !!!!!!

200 to biletow zamowili, a ze juz lige zaczeli to w srodku tygonia nie dalo rady ich przyjechac wiele. gratulacje dla Warmii, od Szumka sie odpier...cie, pozdrowienia dla tych co sa po tej samej stronie!

Wiesiek, Zawisza to jest drugoligowy, e - grajewo poprawcie. pozdro dla wszystkich bo jest impreza. lato dziala na wszystkich nawet obserwator nie przyprol sie za krzyz celtycki...

Polonia Słubice gra w II lidze grupie zachodniej a nie w III-ciej. Tak więc sprostujcie to w swoim artykule.

Ten chłopak co zrobił fotkę 42 to ma TALENT, dawno takich super zdjęć nie widziałem .... WARMIA BYŁA ŚWIETNA !! Był super mecz i atmosfera ;)

Warmia 4ever ! Tylko Warmia !

Kibole jak zwykle kłamiecie ,żeśmy oglądali inny mecz oczywiście kilka chwil było ciekawych ,reszta to klasa B a koncówka 2 rundy to już zupełna żenada,piszecie że było dużo kibiców może ze 40 reszta to kibole tam normalny kibic nie pójdzie między gówniarzy wykrzykójących ,przeklęstwa i śpiewających inne hamskie kawałki PRECZ Z KIBOLAMI ze stadionów

zdjęcie 42 powinniście wysłać na jakis konkurs - jest taki słodkie :) -naprawdę!

nie bylem na meczu bo robota.... a jest czego żałowac
!!!!!!!!!!! W.G. 4ever gratulacje zawodnikooom. To jest dobre ze mamy duzo młodych piłkarzy i oby tak dalej z czasem sie rozegraja i dopiero bedzie pozioommm ELO

Po co tyle szumu, mecz na poziomie "polskim" czyli słaby, kasa na to idzie wielka, dla radości kilku kibiców? Wprowadźcie sobie dodatkowe skłądki, opodatkujcie sie się p0 1500, 00 rocznie i oglądajcie sobie to, to właśnie to! 80000 które miasto dopłaca do KS Warmia można lepiej spożytkować. Stadion, który przez caly rok jest martwy. Ok nie będzie sobie ten klub, ale prywatny, dlaczego ja muszę za to płacić?

Krzysiu widze ze jeszcze nie ochłonełeś po meczu...

Zgadzam się z opinią, że zdjęcia 42 jest najlepsze :)
Poza tym to czekamy z niecierpliwością na powtórkę ze środy 12 sierpnia :)

kto takie krzysiowe komentarze tutaj dopuszcza? chlopie na mozg ci padlo? demencja starcza?

Krzyś: precz z analfabetami w internecie! "przeklęstwa", "hamskie" i kwiatek w stylu "wykrzykójących" - wróć do szkoły chłopie!

Podatniku, jeśli chcesz meczu na poziomie europejskim, to nie za kasę na poziomie krajowym. A prawda jest taka, że Warmia ma obecnie jeden z najniższych budżetów wśród zespołów III ligi. Mało tego, nawet IV-ligowa Cresovia Siemiatycze, która właśnie spadła z III ligi ma wyższy budżet. Tym bardziej trzeba docenić naszych piłkarzy, że osiągają wyniki ponad miarę. A że "działacze", to figuranci, którzy nie robią NIC ponad dzielenie kasy z dotacji miejskiej, to szczera prawda. Kiedy ostatnio pojawił się jakiś sponsor w klubie? A o ile spadły wpływy przez ostatni rok? Nie róbcie fikcji, do dzielenia miejskiej kasy ..

I jeszcze jedno podatniku: Warmia dostaje od miasta kasę za promocję. Nikt nie powie, że wyeliminowanie Zawiszy z Pucharu Polski taką promocją nie było. Ludzie mogą nie wiedzieć, gdzie jest Grajewo, ale pół kibicowskiej Polski dziwi się, że jak to drużyna z Grajewa mogła wyeliminować wielkiego Zawiszę. O Sanoku też było głośno, kiedy Stal w Pucharze Polski wyeliminowała Legię.

Zawisza Bydgoszcz przybrała barwy Interu i myślą, że są fajni :D Brawo Warmia!!!!!! :P

A ja wam powiem jedno !!! Ciarki mi po plecach (i nie tylko ) przeszły jak ten meczyk oglądałem i nie interesowało mnie kto gra za ile, komu za co płacą, kto kogo za co wyzywał ;poprostu Bawiłem sie super były emocje a jeżeli te emocje komuś nie wystarczają i szuka spełnienia na tej stronie to Powodzenia !!! Powiem jeszcze coś nawet najstarsi szydercy nie pamietają tak fajnego meczyku .ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM !!!

podatnik eheh niezła prowokacja, lecz na niskim poziomie:/

Wszystko super, tylko po co chamskie odzywki (przyśpiewki) naszego Klubu Kibica. Można kibicować w kulturalny sposób, a moze na mecze przychodziłoby więcej osób? Gratulacje za awans !!!

no ten łepek ma wyczucie z tymi zdjęciami -spoko! tak dalej

Jak pan Masłowski przychodzi i gra sparing w koszulce Wigier to niech sie potem nie dziwi ze dostaje mu sie na meczu.

'klub kibica' nie jest wasz tylko Warmii a nie jakichs glupiomadrych dlubaczy pestek i jak trzeba to cisnie po odpowiednich 'instytucjach' albo pozal sie Boze gwiazdach co na sparingach w koszulkach wigier biegaja, jak cos sie nie podoba to na zywo zapraszamy

a Ty siemano nie bądź taki mądry,to prawda że Maślak jeszcze niedawno krzyczał Tylko Maur i Tylko Warmia a potem czmychnął do Wigier i naprawdę za to należy mu się bura od kibiców.Ale nie zapominajmy że nie jest to sprawa między przejściem z Realu do Barcelony a przejscie z Warmii do Wigier. Masz żonę masz rodzinie i wybór między 1500 w Warmii a 4000 w Wigrach to jest różnica. Siemano nie zaskoczy mnie to jesli jeszcze nie pracujesz i nie wiesz jak to jest zarabiać na rodzinę.Pozdro dlla kumatych!!!

Jak widzę typowego kibica Warmi: ...... proszę dopiszcie sobie sami.

Paweł: jeżeli piłkarz jest zawodowcem, to się nie lansuje na kumatego. Nie mówi, że gdzieś tam nie zagra bo coś tam, tylko tak jak Paweł Sobolewski mówił, że gra w piłkę to jego praca, kibiców szanuje, ale ich zgody i kosy to nie jego sprawa. A dla odmiany Citko jak grał w Jadze to całował herb Jagi, jak w Widzewie to Widzewa, a w Cracovii całował herb Cracovii jako lans do kibiców. Więc był po prostu pajacem, tak jak Maślak, który najpierw mówi, że są kluby do których się nie przechodzi, że do Wigier nigdy, a potem, jak w Grajewie namotał, to poszeeedł i tyle go widzieli. A teraz jeszcze w tej szmacie wchodzi na świętą murawę naszego stadionu i się dziwi, że dostaje po uszach.

wlasnie jestem taki madry gosciu, nikt mu nie broni zarabiac bo to normalne , ale jak juz jest w Warmii to niech nie smiga 3 razy z rzedu na sparingach w koszulce wigierek bo nie jest w Suwalkach tylko w Grajewie

Paweł, ale to jest kwestia tego ze Maslak poszedl do Wigier i nikt za to do niego nie mial pretensji bo byl szanowany przez kibicow za to jaki byl. mimo, ze przeszedl do klubu znienawidzonego przez nich. chodzi tu o to ze wrocil do ich ukochanego klubu i prezentuje sie w barwach Wigier jakby nie mial innych i zapomnial co powinien miec w sercu. czyli albo zrobil to specjalnie albo jest glupi

hehe Pawełku zdziwilbys sie odnosnie tej pracy. pozdro dla normalnych

Tak jak napisałem za to że Maślak śmiga w koszulce Wigier to nie ma zmiłuj dla niego ,chodzi mi tylko o to że wybrał zarobki a to normalne,chodź to prawda niepotrzebnie cfaniakuje!!! Tylko Warmia wszyscy na Polonię Słubice!!!

czy wygrywasz czy nie ja i tak kocham cie w sercu mojim warmia najwspnialszy klubem jest pozdrawiam