• 5 komentarzy
  • 9172 wyświetleń

Puchar Polski w zapasach

W dniach 1-3 marca 2013r w Poznaniu, odbył się Puchar Polski Kadetów w zapasach w stylu klasycznym. Wśród 242 najlepszych zawodników z kraju w rywalizacji na matach wystartowało 4 przedstawicieli MOSiR Grajewo. Najlepiej spisał się w kategorii wagowej 85kg Oskar Czyżewski, który zdobył srebrny medal. W finale  przegrywając jednym punktem musiał uznać wyższość zawodnika z Rudy Śląskiej. Natomiast Alan Czyżewski pokonując 4 zawodników i doznając 2 porażek  zajął ostatecznie 9 miejsce w najliczniej obsadzonej kategorii wagowej 63 kg (46 zawodników).

Pozostali zapaśnicy zajęli dalsze pozycje i tak Krzysztof Olszewski i Sebastian Marko w wadze 100 kg zajęli 17-19 miejsce. Oskar Czyżewski został wytypowany do udziału w konsultacji szkoleniowej kadry narodowej kadetów poprzedzającej wyjazd na zawody zagraniczne na Węgry.  Konsultacja szkoleniowa  odbędzie się w dniach 18-22.03.2013 w Raciborzu. Następnie weźmie on udział w Międzynarodowym Turnieju  w zapasach  styl klasyczny 22-24.03.2013 w Dorog (Węgry.)