Przedszkolaki z PM nr 6

aktualizacja: 2019-05-08 22:38:29     nr wiadomości: 39168     przeczytano: 3213     Ilość komentarzy komentarze: 2

Przedszkolaki z PM 6 w Puszczykówce

    8 maja 2019 r. grupa „Biedronek” z PM 6 odwiedziła Wioskę Indiańską Puszczykówkę. Indiańskim okrzykiem powitaliśmy Wodza, który z szamańską cierpliwością opowiadał o życiu, zwyczajach i kulturze Indian Ameryki Północnej. Dzieciaki zwiedziły muzeum Indian, zapoznały się z rękodziełem indiańskim, odwiedziły indiański cmentarza, rzucały ringo na rogi bizona, łowiły ryby i odwiedziły minizoo.

Żyją tam kozy anglonubijskie, owce kameruńskie, indyki amerykańskie, kaczki, bażanty, króliki, kury i konie. Mieszkańcy Puszczykówki opiekują się także dwoma bocianami - Kajtusiem i Wojtusiem, które połamały skrzydła na drutach z prądem i niestety już nigdy nie będą mogły latać. Dużą atrakcją była przejażdżka konna, po której zrobiliśmy przerwę na ognisko, więc dzieci mogły upiec przywiezioną ze sobą kiełbaskę.

       Po posiłku poszliśmy w teren, aby strzelać z łuku do tarczy wykonanej ze słomy. Mieliśmy też okazję spróbować strzelania z prawdziwej wiatrówki do celu. Z indiańskim zacięciem pokonywaliśmy tor przeszkód. Rywalizowaliśmy na indiańskich nartach oraz braliśmy udział w zabawach zespołowych. Podsumowaniem naszej wspaniałej wyprawy była pamiątkowa pieczątka z Doliny Puszczyka.

Radośni, pełni wrażeń i emocji z obietnicą rychłego powrotu do tego malowniczego zakątka wróciliśmy do przedszkola.

Super Panie z grupy Biedronki, super.Przedszkole i Dzieciaki. WRAŻEŃ BYŁO MNÓSTWO!Dzieci przeszczesliwe,pozdroze kształcą,Dziękujemy w imieniu Dzieci i Rodziców.
Napisał: Mama dodano: 2019-05-09 05:31:29

Cudowne miejsce , gratuluję pomysłu aby zabrać tam dzieciaki ,
Napisał: Mama dodano: 2019-05-09 20:05:25

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.