Przebudowa drogi w m. Łazarze

aktualizacja: 2019-08-21 09:48:10     nr wiadomości: 39967     przeczytano: 3020     Ilość komentarzy komentarze: 7

Kolejna droga powiatowa zostanie zmodernizowana. Zarząd Dróg Powiatowych w Grajewie prowadzi przetarg na wyłonienie wykonawcy zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr w m. Łazarze”. Oferty można składać do 4 września br.

Zakres prac jest szeroki i obejmuje wykonanie prac przygotowawczych w tym m.in.: odtworzenie trasy i punktów wysokościowych przy liniowych robotach ziemnych w terenie równinnym; karczowanie pni; mechaniczne usunięcie warstwy ziemi urodzajnej (humusu); rozebranie nawierzchni z mieszanek mineralno-bitumicznych i brukowca, a także rozebranie krawężników, obrzeży, chodników i części przelotowej przepustów oraz demontaż słupków do znaków drogowych zamocowanych w podłożu gruntowym i tablic znaków drogowych.

W ramach inwestycji zostaną wykonane roboty ziemne w tym: nasypy i rowy; odwodnienie korpusu drogowego obejmujące wykonanie studzienek ściekowych, montaż  przykanalików z rur betonowych oraz oczyszczenie przepustów sklepionych z namułu.

Przedsięwzięcie obejmuje także wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego i chudego betonu, nowej nawierzchni z mieszanki mineralno-asfaltowej i prac wykończeniowych tj. umocnienie dna rowów i ścieków brukowcem z kamienia narzutowego, obrukowanie wlotu przykanalika, i uzupełnienie poboczy kruszywem wraz z zagęszczeniem. Droga będzie oznakowana, w wyznaczonych miejscach zostaną wykonane chodniki i progi. W zakres prac wchodzi również przełożenie i zabezpieczenie kabla telefonicznego.

Planowany termin zakończenia modernizacji drogi upływa 29 listopada br.

O dofinansowanie inwestycji Powiat Grajewski wnioskował ze środków Funduszu Dróg Samorządowych.

e-Grajewo.pl

 

A teraz zagadka, która droga powiatowa jest bardziej uczęszczana? Bełda- Łazarze czy Tama - granica województwa? Hmmm..., ciężko rzec, nieprawdaż? Zastanowie się nad tym, gdy następnym razem będę jechał do Ełku prubując ocalić jak najwięcej z zawieszenia mojego samochodu.
Napisał: Przepraszam, ja tylko pytam. dodano: 2019-08-21 15:43:34

Do Przepraszam, ja tylko pytam. Zgadzam się z Tobą. Ale droga w stronę Ełku pewnie nigdy nie będzie zrobiona.
Napisał: Codzienny kierowca dodano: 2019-08-22 12:57:00

I co z tego, że jest częściej uczęszczana ? Przyjdzie czas i na drogę do Ełku.Myślisz, że jak mniej samochodów jeździ to już nie wymaga naprawy ? Co chwile są łatane dziury. Droga jest w bardzo złym stanie i można zgubić zawieszenie. Jak nie będziesz leciał 120 km do Ełku to zawieszenia nie zgubisz , tam większość tak jedzie , a potem narzekają.
Napisał: Optymista dodano: 2019-08-23 07:14:45

Do optymista.Jadąc przez Czarną Wieś 70km trzeba uważać,żeby głową w kierownice nie walnąć xd A przez Łazarza większości tylko ciągniki jeżdżą i jadąc samochodem 60 km/h jest wszystko ok.Chyba,że zamierzacie tam 120 km/h jeździć jak Ci co w kanale w Kosiłach wylądowali... A co do stanu dróg,to się przejdź asfaltem do Pieńczykowa.
Napisał: Xyz dodano: 2019-08-23 13:50:40

Do Optymista: To jakie jest kryterium przyznawania środków na remonty dróg? Ktoś mi to wyjaśni? Jeżeli nie urzyteczność publiczna (ilość mieszkańców, która skorzysta z inwestycji), to co??? Cóż takiego ma priorytet? Idąc Twoim tokiem myślenia to może mieszkańcy Łazarz również niech jeżdzą 20-40 km/h i remont nie będzie potrzebny. Prawda?
Napisał: Przepraszam, ja tylko pytam. dodano: 2019-08-23 18:08:41

Codzienny kierowca - Droga na Ełk jest to droga powiatowa wiec tam najlepiej skladac skargi
Napisał: ja - jak zwykle madry dodano: 2019-08-25 01:41:15

Do ja - ... : A gmina co? Każdy z mieszkańców ma z osobna kontaktować się ze Starostą? Jest jakaś instancyjność samorządu? Ktoś wie?
Napisał: Obiektywny dodano: 2019-08-25 18:43:59

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.