Prostki: 70-latek w rowie

aktualizacja: 2021-01-26 11:57:20     nr wiadomości: 44664     przeczytano: 3665     Ilość komentarzy komentarze: 2

Na słowa uznania zasługuje postawa kierowcy, który widząc leżącego pijanego pieszego przy drodze zatrzymał się przy nim i zadzwonił pod numer alarmowy z prośbą o interwencję. Być może uratował pieszemu zdrowie i życie. Pomoc przyszła na czas - nie wymagał on pomocy medycznej. Okazało się, że nietrzeźwy 70-latek przewrócił się do rowu, było już ciemno, a warunki drogowe bardzo trudne z uwagi na intensywne opady śniegu.

W poniedziałek późnym popołudniem pod numer alarmowy zadzwonił kierowca pojazdu ciężarowego, który na swej trasie dostrzegł leżącego na ziemi mężczyznę. Było to w gminie Prostki na mało uczęszczanej drodze. Z troski o jego los, kierowca zatrzymał się przy nim i czekał do czasu przyjazdu policjantów, ochraniając go w ten sposób. Swoją postawą i zainteresowaniem być może zapobiegł potrąceniu pieszego przez inne pojazdy.

Okazało się, że pieszy przewrócił się do rowu w śnieg. Był mokry, a warunki były pogodowe trudne - niska temperatura i ciągłe opady śniegu. Mężczyzna był pod wyraźnym działaniem alkoholu. W stosunku do policjantów, którzy chcieli zadbać o jego bezpieczeństwo był impulsywny i zareagował agresją. Ze względu na okoliczności realnie zagrażające jego życiu i zdrowiu 70-latek został przewieziony do komendy, gdzie bezpiecznie spędził noc. W chwili zatrzymania miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. - informuje KPP w Ełk

 

Faktycznie, tacy ludzie zasługują na słowa uznania,bo nieważne, czy to pijany, czy też nie, TO JEST CZLOWIEK! Ten skromny apel kieruję nie tylko do zwykłych ludzi, którzy często mówią :Eee, pijany pewnie,i idą dalej ale też do służb ratowniczych. Pewna pani dr(celowo piszę z małej litery) tak nawrzeszczała na mego męża, gdy ten wezwał ich do mężczyzny leżącego na parkingu, policjanci kazali mu dmuchnąć w alkomat.... A potem apele w necie, by nie być obojętnym.
Napisał: Ewa dodano: 2021-01-26 23:02:29

Dziadek był właśnie w trakcie zabiegu krioterapeutycznego dla poprawy jędrności skóry a tu mu jakiś kierowca przeszkadza. Nieludzkie zachowanie😎.
Napisał: baba Jaga dodano: 2021-01-27 09:01:57

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.