Projekt BCK

aktualizacja: 2017-10-19 21:47:59     nr wiadomości: 33279     przeczytano: 2229     Ilość komentarzy komentarze: 0

Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie po raz pierwszy przystąpiła do projektu „Wszyscy Ludzie Rodzą się Wolni i Równi” realizowanym przez Amnesty International ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

W ramach projektu bibliotekarze przeprowadzili warsztaty dla seniorów na temat społeczno-politycznych kontekstów współczesnych migracji oraz analizy przekazów medialnych i promowania praw człowieka w mediach społecznościowych.

Uczniowie klasy szóstej Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Niedźwiadnej wzięli udział w kampanii „Stop Hejtowi w Sieci”. Podczas dyskusji o zjawisku jakim jest hejt, uczniowie poznali pojęcie hejtu i  mowy nienawiści. Ponadto wykonali też plakaty dotyczące tej tematyki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom warsztatów. Dziękujemy dyrekcji SP im. Zesłańców Sybiru w Niedźwiadnej za współpracę. - Anna Wojsław, Andrzej Kosmowski

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.