Pracowity ostatni dzień roku

aktualizacja: 2020-01-03 12:51:00     nr wiadomości: 41155     przeczytano: 5205     Ilość komentarzy komentarze: 0

31 grudnia 2019 r. strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie oraz druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych z Boczek-Świdrowo, Grajewa, Rajgrodu i Szczuczyna wyjeżdżali kilkakrotnie do różnych zdarzeń.

Pierwsze zgłoszenie 
strażacy otrzymali przed godz. 15.00, to pożar sadzy w przewodzie kominowym w Popowie, gm. Grajewo. Do zdarzenia zadysponowano 2 zastępy z KP PSP i po 1 zastępie OSP w Boczkach-Świdrowo i Grajewie. Dzięki skutecznej i szybkiej interwencji 14 strażaków, pożar szybko zlokalizowano i ugaszono.

Kolejne zgłoszenie wpłynęło do stanowiska kierowania KP PSP Grajewo przed godz. 17.00. W miejscowości Dołęgi gm. Szczuczyn na drogę gminną przewróciło się potężne drzewo, które całkowicie zablokowało przejazd. W likwidacji skutków zdarzenia uczestniczył zastęp z OSP w Szczuczynie.

W nocy z 31.12 na 1.01.2020 r. po godz. 2.00 straż zawiadomiono o wypadku drogowym w Szczuczynie. Samochód osobowy Ford Ka, którym podróżowały 2 osoby wypadł z drogi i przewrócił się na dach. Działania ratownicze 2 zastępów PSP z Grajewa i zastępu OSP w Szczuczynie polegały na wykonaniu dostępu do osób uwięzionych w pojeździe i ich ewakuacji na zewnątrz. Ranni kobieta i mężczyzna zostali przetransportowani do Szpitala Ogólnego w Grajewie – informuje st. kpt. Arkadiusz Lichota, zastępca Komendanta KP PSP w Grajewie.

 
  - fot. KP PSP Grajewo   - fot. KP PSP Grajewo   - fot. OSP Szczuczyn
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.