Pożar w Radziłowie

aktualizacja: 2020-02-13 17:34:36     nr wiadomości: 41481     przeczytano: 4523     Ilość komentarzy komentarze: 0

11 lutego br. o godz. 16.01 dyżurny stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w Radziłowie.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej, kierujący działaniem ratowniczym ustalił, że źródło pożaru powstało w piwnicy a dym przeniósł się na inne pomieszczenia. W domu przebywała starsza kobieta. Strażacy ewakuowali ją na zewnątrz i udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy a następnie przekazali Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

- Prawdopodobną przyczyną powstania pożaru było nieprawidłowa eksploatacja pieca centralnego ogrzewania – informuje nas st. kpt. Arkadiusz Lichota, zastępca komendanta KP PSP.

Dzięki sprawnej i szybkiej interwencji strażaków, straty powstałe w wyniku pożaru okazały się stosunkowo niewielkie. Wartość uratowanego mienia wstępnie oszacowano  na kwotę 300 tys. zł.

 

fot. OSP Radziłów

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.