Pożar na ul. Przygodowej

aktualizacja: 2019-01-08 09:10:28     nr wiadomości: 38156     przeczytano: 4624     Ilość komentarzy komentarze: 3

7 stycznia br. kilka minut po godz. 20.00 dyżurny stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze piwnicy w jednorodzinnym budynku mieszkalnym przy ul. Przygodowej w Grajewie. Na szczęście nikomu nic się nie stało, właściciele budynku nie wymagali pomocy medycznej.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej z piwnicznych otworów okiennych i drzwiowych wydobywał się gęsty dym. Strażacy w aparatach ochronny dróg oddechowych weszli do wnętrza budynku i ugasili palące się materiały, w tym drewno opałowe. Przy użyciu wentylatora oddymiono wszystkie pomieszczenia, następnie za pomocą kamery termowizyjnej sprawdzono czy nie ma ukrytych ognisk pożaru.

- Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej przy piecu centralnego ogrzewania – informuje nas st. kpt. Arkadiusz Lichota, zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie.  

Straty wstępnie oszacowano na 25 tys. zł, wartość uratowanego mienia - na 400 tys. zł.

Ponad godzinną akcję prowadziło 11 strażaków.


Za pośrednictwem portalu e-Grajewo.pl chciałbym zaapelować do wszystkich właścicieli budynków mieszkalnych o zakup i montaż czujników tlenku węgla i czujników dymu, które w porę ostrzegą przed niebezpieczeństwem. Koszt zakupu jest niewielki a może uratować życie. Dodatkowo chciałbym przypomnieć o okresowym czyszczeniu przewodów kominowych i sprawdzaniu instalacji elektrycznej – podkreśla st. kpt. Arkadiusz Lichota.


fot. - arch. Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie

Moze nowe solary sie zapalily
Napisał: Mm dodano: 2019-01-08 11:37:33

A może instalacje zaczną wykonywać osoby do tego uprawnione a nie z pierwszej lepszej łapanki - bo taniej
Napisał: co dodano: 2019-01-08 15:16:56

Niech jeszcze strażak powie gdzie w Grajewie jest KOMINIARZ ?
Napisał: edek dodano: 2019-01-08 20:05:33

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.