Pożar na ul. Dąbrowskiego

aktualizacja: 2020-02-12 16:46:53     nr wiadomości: 41463     przeczytano: 5076     Ilość komentarzy komentarze: 0

11 lutego br. przed godz. 17.00 dyżurny stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie otrzymał zgłoszenie o pożarze piwnicy w budynku mieszkalnym jednorodzinnym przy ulicy Dąbrowskiego w Grajewie. Na szczęście nikomu nic się nie stało, mieszkańcy samodzielnie ewakuowali się na zewnątrz.

- Po przyjeździe na miejsce, strażacy zauważyli dym wydobywający się z piwnicy. Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na odłączeniu dopływu energii elektrycznej do budynku i wprowadzeniu prądów gaśniczych wody w celu stłumienia ognia. Po opanowaniu sytuacji pożarowej strażacy przystąpili do oddymiania pomieszczeń i usuwania na zewnątrz tlącego się drewna opałowego. W trakcie wykonywania czynności odnaleziono w piwnicy nadpaloną butlę gazową propan-butan, którą wyniesiono na zewnątrz i schłodzono – relacjonuje st. kpt. Arkadiusz Lichota, zastępca komendanta KP PSP.

Akcję ratowniczo – gaśniczą prowadzili strażacy z KP Państwowej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Grajewie, łącznie 12 ratowników. Dzięki sprawnej i szybkiej interwencji straty powstałe w wyniku pożaru okazały się stosunkowo niewielkie w porównaniu do wartości uratowanego mienia – oszacowano wstępnie na kwotę 400 tys. zł.

 

  - fot. KP PSP Grajewo   - fot. KP PSP Grajewo   - fot. KP PSP Grajewo   - fot. KP PSP Grajewo
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.