Pożar lasu

aktualizacja: 2018-06-11 13:51:32     nr wiadomości: 35504     przeczytano: 4309     Ilość komentarzy komentarze: 0

9 czerwca br. przed godz. 18.00 dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie otrzymał zgłoszenie o pożarze lasu w okolicach miejscowości Sojczyn Borowy, gm. Grajewo.

W wyniku pożaru spaleniu uległo 3 hektary 15 – letniego młodnika sosnowego oraz około 1 hektara poszycia leśnego w lesie powyżej trzeciej klasy wieku do starodrzewu włącznie.

- Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było zaprószenie ognia przez osoby nieznane – poinformował nas st. kpt. Arkadiusz Lichota, zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Grajewie.

Dzięki sprawnym działaniom strażaków uratowano co najmniej 100 hektarów starodrzewu. Wartość uratowanego mienia szacowana jest na kilka milionów zł. Straty wyniosły około 50 tys. zł.

- Akcja prowadzona była w trudnych warunkach. Linie gaśnicze musieliśmy rozwijać w głąb lasu na znaczne odległości, wodę dowoziliśmy z sieci hydrantowej z Rudy, Koszarówki i Grajewa – dodaje st. kpt. Arkadiusz Lichota.

Przez 9 godzin z żywiołem walczyło 47 strażaków z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

 

 

fot. Straż Pożarna

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.