Powstaną kolejne chodniki

aktualizacja: 2019-04-16 11:53:22     nr wiadomości: 38995     przeczytano: 2422     Ilość komentarzy komentarze: 1

Kolejne chodniki powstaną w mieście. Mieszkańcy os. Huta i Szkolna od wielu lat upominają się o bezpieczne drogi dla pieszych.

W celu realizacji zamówienia Miasto przeprowadziło odpowiednią procedurę. W odpowiedzi wpłynęło 6 ofert z rozpiętością cenową, najdroższa z nich opiewała na kwotę blisko 130 tys. zł. Prace zostaną wykonane za 90 tys. zł, w ciągu 45 dni.

Po podpisaniu umowy, drogowcy pojawią się na ul. Wyzwolenia, by na odcinku od wjazdu na posesję nr 21 do posesji 33 wykonać chodnik z szarej kostki brukowej oraz wjazdy z czerwonej. Podobne prace będą prowadzone także na os. Szkolna. Zadanie obejmie ułożenie chodnika, jak też wykonanie wjazdów po lewej stronie w części ul. Gen. J. Bema (od Kościuszki do Pułaskiego) oraz w ul. T. Kościuszki (na odcinku od Bema do posesjęi 25).

W Grajewie jest jeszcze wiele miejsc, gdzie piesi poruszają się poboczem jezdni. Zgodnie z zapowiedzią samorządowców, chodnikowe braki będą niwelowane sukcesywnie.

e-Grajewo.pl

Została też u. Wilczewo.
Napisał: mama dodano: 2019-04-16 19:22:45

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.