Powrót do aktywnego życia

aktualizacja: 2020-01-08 08:45:02     nr wiadomości: 41185     przeczytano: 4801     Ilość komentarzy komentarze: 0

40 osób z powiatu grajewskiego może liczyć na pomoc w powrocie do samodzielnego i aktywnego życia. 7 stycznia br. Zarząd Województwa przyznał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Zgodnie z informacją przekazaną przez Urząd Marszałkowski, Stowarzyszenie Wiejskie "Po Drabinie" razem z Forum Rozwoju Regionalnego Polska Wschodnia zrealizują projekt, który zakłada podniesienie aktywności społeczno-zawodowej 40 osób – bezrobotnych, zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. 

Skorzystają one z porad psychologa, prawnika, doradcy zawodowego oraz ze szkoleń zawodowych, zatytułowanych "Decupage jako rękodzieło" i "Wizaż i biżuteria". Dzięki temu nabędą nowe kwalifikacje i kompetencje.

Wartość projektu opiewa na kwotę około 472 tys. zł, dofinansowanie wynosi 428 tys. zł. Projekt został zgłoszony przez Lokalną Grupę Działania Biebrzański Dar Natury.

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.