Porsche, Audi i VW w chłodni

aktualizacja: 2017-04-21 13:03:23     nr wiadomości: 31564     przeczytano: 4649     Ilość komentarzy komentarze: 2

Podzespoły trzech samochodów osobowych ujawniono w naczepie jadącej w kierunku Litwy. Wszystkie pochodziły od aut skradzionych w Wielkiej Brytanii.

20 kwietnia br. funkcjonariusze z Placówki SG w Augustowie w ramach współdziałania z funkcjonariuszami Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Białymstoku przystąpili do kontroli drogowej samochodu ciężarowego typu chłodnia.  W pojeździe, na litewskich numerach rejestracyjnych, kierowca - obywatel Litwy przewoził duże ilości podzespołów samochodów osobowych. Po sprawdzeniu poszczególnych elementów okazało się, że są to części od Porsche, Audi i Volkswagena skradzionych w Wielkiej Brytanii. Wszystkie samochody od niespełna miesiąca figurowały w Systemie Informacyjnym Schengen jako utracone. Szacunkowa łączna wartość ujawnionych podzespołów samochodowych wynosi 175 tys. zł.

W wyniku prowadzonych działań funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali również dwóch mężczyzn - obywateli Litwy, którzy mogą mieć związek z przestępstwem. Po wykonaniu niezbędnych czynności  zatrzymane osoby wraz z ujawnionymi częściami zostaną przekazani Policji.

 

http://www.podlaski.strazgraniczna.pl/

alle numer - tak zmarnować takie samochody, człowiek to potrafi!
Napisał: józek dodano: 2017-04-21 15:40:16

A karoserie pojechały w drugiej chłodni
Napisał: Medyk dodano: 2017-04-22 01:08:30

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.