Polskie rzeźby w serze

aktualizacja: 2020-02-20 09:41:00     nr wiadomości: 41543     przeczytano: 1648     Ilość komentarzy komentarze: 2

Polskie rzeźby w serze ze srebrnym medalem Olimpiady Kulinarnej IKA 2020 w Niemczech. Klasyczny carving to sztuka rzeźbienia w owocach i warzywach pochodząca z Tajlandii. W tym roku Łukasz Szewczyk, Daniel Bewko oraz Piotr Wasik

z Opola podjęli wyzwanie wykonania małych dzieł sztuki w podlaskich serach Mlekpolu.

Na początku XXI wieku carving stał się oficjalną dyscypliną na kulinarnych Mistrzostwach Świata i Europy. Mistrzowska drużyna z Opola przy wsparciu Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol w Grajewie, która przekazała swoje sery na potrzeby wydarzenia, otrzymała srebrny medal za wspaniałe kompozycje wyrzeźbione w serze. 

 

Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć drużynę marzeń -  Łukasza, Daniela i Piotra. Carving to niezwykła umiejętność ćwiczona latami, tym bardziej cieszy nas, że ich sukces jest związany z najlepszymi serami Mlekpolu. – mówi Dorota Grabowska, Kierownik Marketingu Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol w Grajewie. Srebrny medal to ogromne osiągnięcie, szczególnie że w wydarzeniu wzięli udział najlepsi kucharze z 46 krajów. – dodaje Dorota Grabowska z Mlekpolu.

 

Sędziowie brali pod uwagę maksymalną równowagę koncepcji i treści, palety kolorów i wysoce artystycznego wykonania wszystkich elementów. Sprzęt do przygotowania rzeźb jest również jednym z kryteriów oceny, stąd jego dobranie było ważnym elementem całości przygotowań drużyny. Olimpiada Kulinarna w Stuttgarcie to cykliczna impreza organizowana przez związek kucharzy niemieckich od 1992 roku.

 

fot.. Mlekpol

 

Pod linkiem znajdą Państwo całą galerię zdjęć rzeźb do pobrania:
https://we.tl/t-B8lXAKuYEg

Tylko ogladać i gratulować talentu. Prosimy o więcej.
Napisał: zachwycona dodano: 2020-02-20 17:00:10

I to jest prawdziwa reklama dla Mlekpolu a nie jakieś tam kupowane u branżowego wydawcy medale i rankingi. Może warto byłoby pomyśleć o corocznej imprezie w Grajewie? O światowych zawodach rzeźbienia w serze.
Napisał: Corleone dodano: 2020-02-21 09:14:05

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.