• 13 komentarzy
  • 13514 wyświetleń

Polska - Łotwa 1:1

TOWARZYSKI MECZ POLSKI I ŁOTWY DRUŻYN U – 16 W GRAJEWIE.

We wtorek na Stadionie Miejskim i. Witolda Terleckiego w Grajewie odbył się towarzyski mecz międzypaństwowy drużyn U – 16 (rocznik 1993 i młodsi) Polski i Łotwy. Mecz zakończył się remisem 1 : 1, a piłkarze obu zespołów pokazali się z dobrej strony kibicom i może wyrosną z nich piłkarze wielkiego formatu.
   Mecz od początku toczył się pod dyktando polskich piłkarze. Nasi młodzieżowcy grali dobrze ale brakowało im skuteczności pod bramką rywali. Już w 12 minucie Mateusz Rozmachów po szybkim rajdzie wpada na pole karnego ale jego strzał trafia w nogi bramkarza. Parę minut później po rzucie rożnym Kornel Osyra posyła piłkę tuż nad poprzeczką. Pod koniec pierwszej połowy Paweł Żywko w dobrej sytuacji strzela wprost w bramkarza. Goście tylko raz poważnie zagrozili polskiej drużynie ale piłkę po silnym uderzeniu Edgara Verdinsa pewnie łapie Gerard Bieszczad.
   Po przerwie jedna z pierwszych akcji gości kończy się strzeleniem bramki. Najpierw zza linii pola karnego piłkę uderzył Ivans Visockis. Jednak jego strzał polski bramkarz wybija wprost pod nogi Jurisa Arhipovsa, który skierował piłkę do bramki. To zmobilizowało polską drużynę i kibice oglądali wiele ciekawych zagrań naszych nadziei. Jedno z nich skutecznym strzałem z kilkunastu metrów kończy Paweł Żywko. Jednak w końcówce zabrakło skuteczności, a i dobrymi paradami popisywał się łotewski bramkarz Raiło Varazinskis i mecz zakończył się podziałem punktów.
   W polskim zespole od początku grał Łukasz Bogusławski, który jest wychowankiem MOSiR Grajewo, a w drugiej połowie wszedł Patryk Milewski wychowanek Tempa Rutki. Obaj dziś grają w MOSP Jagiellonia Białystok. Już po meczu Mateusz Rozmachów i Raivo Varazinskis - najlepsi zdaniem trenerów obu zespołów piłkarze otrzymali pamiątkowe statuetki Podlaskiego Związku Piłki Nożnej.
     Już po meczu trener kadry U – 16 białostoczanin Artur Woroniecki nie krył zadowolenia z gry swych podopiecznych. „W takich meczach wynik nie jest sprawą najważniejszą. Moi piłkarze pokazali sporo dobrych zagrań i grali szybka piłkę. Trochę zabrakło skuteczności. Ale w tym meczu pokazali, że się rozwijają i maja szansę sporo osiągnąć w piłce.”
    Mecz rewanżowy odbędzie się 25 września w Mońkach. Początek o godz. 16.

POLSKA - ŁOTWA  1 : 1 (0:0)
Bramki: Paweł Żywko 55 – Juris Arhipow 43
POLSKA: Bieszczad – Broda, Osyra, Żołnierewicz, Lewandowski, Juszczyk (53 Milewski), Adamczyk (41 Trzetrzelewski), Bogusławski (41 Chamera), Krawiec (53 Nawrocki), Rozmachów (80 Tomalski), Żywko (60 Wojeński).
ŁOTWA: Vrazinskis – Reinis, Barinovs, Rebizovs, Jankovskis (65 Golubevs), Ginics, Savalnieks (Vardanjans), Visockis (80 Korotkievics), Verdinss, Mukins (60 Kućma), Arhipovs (Bożis).
Sędziowali: Cezary Smoleński jako główny oraz Dariusz Szmajda i Szymon Śliwiński (Suwałki).