Podsumowanie IV kwesty

aktualizacja: 2017-11-02 19:29:09     nr wiadomości: 33398     przeczytano: 1807     Ilość komentarzy komentarze: 7

Podsumowanie IV kwesty "Ratujemy zabytki szczuczyńskiej nekropolii"

   Stowarzyszenie „Nasz Szczuczyn” informuje, że w czasie tegorocznej kwesty na naszym cmentarzu zebraliśmy około 6000 zł.

   Wszystkim uczestnikom kwesty i darczyńcom serdecznie dziękujemy.

   W tym roku kwestowali:

   Stowarzyszenie „Nasz Szczuczyn”: Jolanta Jadwiga Budzińska, Janusz Siemion, Joanna Siemion, Przemysław Jakacki, Krystyna Rosłoniewska, Robert Łepkowski, Anna Wojsław, Jolanta Doliwa, Ewa Kurzątkowska, Sebastian i Katarzyna Kleszczewscy, Andrzej Kosmowski, Anna Akus – Szklarzewska, Wiesław Siemion, Michał Kaliszewski.

   Ochotnicza Straż Pożarna: Andrzej Skrodzki, Maria Skrodzka, Jadwiga Dylewska, Witold Dylewski.

   Warsztaty Terapii Zajęciowej: Artur Muczyński, Marcin Łapiński, Paweł Danowski, Tomasz Sielawa, Wojciech Dubowski.

   Związek Harcerstwa Polskiego: phm. Maria Jaworowska, Julita Żebrowska, Olga Koniecko, Maja Wojciechowska, Kacper Wojciechowski, Agata Koniecko, Paulina Żebrowska, Jakub Skrodzki, Joanna Skrodzka, Aleksandra Piotrowicz.

   Związek Piłsudczyków RP Oddział w Szczuczynie: Adam Jagusz, Ryszard Rybak, Ryszard Skrodzki, Marta Łynko, Mariusz Trzonkowski, Michał Nagórski.

   Wolontariusze: Artur Kuczyński, Jakub Kuczyński, Anna Jagusz, Agnieszka Kaliszewska, Daria Łepkowska, Anna Zalewska, Karolina Zalewska, Ewa Grunwald, Krzysztof Grunwald, Marek Niebrzydowski, Mateusz Niebrzydowski, Robert Skrodzki, Edyta Skrodzka, Marzena Żebrowska, Dariusz Koniecko, Tomasz Juszkiewicz, Aniela Juszkiewicz, Krzysztof Wysocki, Oliwia Wysocka, Adrian Wysocki, Wojciech Łapiński, Tadeusz Danowski, Klaudia Świderska, Janusz Marcinkiewicz, Barbara Paszkowska, Barbara Jankowska, Andrzej Szabelski.

       Informujemy także, że osoby/instytucje, które chciałyby się jeszcze przyłączyć do naszej kwesty mogą wpłacać datki na wyodrębnione w Banku Spółdzielczym w Szczuczynie konto nr 21 8768 0003 0000 0130 2000 0020

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

Organizatorzy

 

Może zamiast szukać pieniędzy u innych warto je samemu zarobić. Widać na zdjęciach wielu mocnych mężczyzn i fajne kobiety. Proponuję ofiarować swoja pracę sprzątając pomniki osobom w potrzebie oczywiście za datki. A tak sami muszą tyrać i być darczyńcami...
Napisał: Janina dodano: 2017-11-03 13:51:07

Kwesta to dobra sprawa, dzięki niej stary nagrobek blask i sprawi ,że odwiedzający ten grób- starsi i młodzi przeżyją chwilę zadumy o upływie czasu...
Napisał: jolanta dodano: 2017-11-03 18:43:27

Masz rację Jasia ja na to nie wpadłam. Dałam dychę i nawet pucołowaty nie podziękował bo chyba za mało. Zbierają pieniądze od innych i nieznanych a oni są na wieki na zdjęciach i reklamują swoje dzieci, żony i to oni robią a nie ludzkie pieniądze. Na mogiłach piszą że jakiś Szczuczyn to zrobił. Jedni mówią ze ich zmuszają do tej roboty. Pasożytow jest dużo, ale inni za to że darmo biorą to choć nauczyli się mówić---zapłać.
Napisał: re dodano: 2017-11-04 15:19:44

Do: Janina,re . Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził. I tak źle, i tak niedobrze. Och, Wy prawdziwi Polacy...
Napisał: Ten, który "się reklamował" dodano: 2017-11-04 19:15:02

"re" do specjalisty i to dobrego, bo słaby sobie nie poradzi. Zabierz że sobą również innych równie "ogarniętych", którzy o tej akcji mysla podobnie. A do Tych, którzy zbierali pieniądze do puszek, do Tych którzy wrzucali je i do Tych, którzy za zebrane środki wyremontują kolejne pomniki: RÓBCIE SWOJE, NIE BIERZCIE DO GŁOWY BZDUR PISANYCH PRZEZ anonimowych, sfrustrowanych i zakompleksionych "mędrców". (Przepraszam za użycie słowa mędrzec).
Napisał: Rafał Konopka dodano: 2017-11-05 11:02:49

Rafałku masz rację
Napisał: Lidia Pieścik dodano: 2017-11-05 17:38:13

Mnie zastanawia tylko jedno dlaczego w Polsce tak rozmnożyły się rożne fundacje, akcje charytatywne, zbiórki itp. Jak tak dalej pójdzie to dostaniemy wstrętu od ich nadmiaru, spowszednieją man i staną się one nam obojętne dla nas. Nawet poprzez zakup papieru toaletowego, proszku do prania czy pasty do zębów komuś tam pomagamy. Z drugiej strony to w naszym kraju szerzy się bieda i dziadostwo skoro na każdym kroku jakaś kwesta, zbiórka, akcja i jest tego co raz więcej.
Napisał: janek dodano: 2017-11-06 11:04:31

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.