Podstrefa rośnie w siłę

aktualizacja: 2020-03-27 17:06:19     nr wiadomości: 41954     przeczytano: 3226     Ilość komentarzy komentarze: 0

Podstrefa Szczuczyn Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej powstała w 2014 r. Koszt jej utworzenia wyniósł 10 mln zł, dofinansowanie wyniosło 90 procent ceny netto (VAT został zwrócony). Tereny objęte są miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, uzbrojone w zakresie kanalizacji deszczowej, sanitarnej i sieci wodociągowej, dodatkowo światłowodowa magistrala informatyczna. Z 14 ha przeznaczonych do sprzedaży, pozostaje już niespełna hektar gruntu. Działalność na strefie uruchamiają firmy z różnych branż.

- Firma "Tarasy Hartika" to producent deski kompozytowej (drewno plus tworzywa sztuczne) Firma "Torpol" to wiodący producent worków papierowych. Działalność w Szczuczynie rozpoczęła również firma Prost-Key, czyli producent opakowań – wymienia nam Artur Kuczyński, Burmistrz Szczuczyna.

W chwili obecnej w wymienionych przedsiębiorstwach pracuje ponad 150 osób. W budowie znajduje się zakład produkcyjny z branży spożywczej i kolejne 160 osób znajdzie zatrudnienie.

- W procesie projektowym znajduje się stacja regazyfikacyjna, która zaopatrzy w gaz ziemny przedsiębiorstwa na strefie oraz gospodarstwa domowe w Szczuczynie. Dwie kolejne firmy z branży spożywczej mają już wydane pozwolenia na budowę nowych zakładów produkcyjnych – dodaje Burmistrz.

Każdy inwestujący w strefie, otrzymał szansę ulgi polegającej na prawie do odliczenia 70 procent wartości nakładów inwestycyjnych od podatku od dochodów oraz zwolnienie z podatku od nieruchomości do 5 lat.
 

e-Grajewo.pl

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.