Podstrefa Augustów

aktualizacja: 2018-07-10 15:19:51     nr wiadomości: 35768     przeczytano: 2748     Ilość komentarzy komentarze: 4

9 lipca br. w Urzędzie Miasta w Augustowie odbyła się uroczystość wręczenia pierwszego Zezwolenia dla Przedsiębiorcy z Podstrefy Augustów.

Zarząd Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. udzielił firmie Metro zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie SSSE Podstrefa Augustów. Do końca marca 2022 r. Przedsiębiorca zakupi nieruchomość oraz poniesie wydatki inwestycyjne w wysokości co najmniej 2 000 000 zł oraz zatrudni przy prowadzeniu działalności co najmniej 4 nowych pracowników, których utrzyma przez okres 2 lat.

Firma Metro na zakupionej działce zamierza wybudować nowy zakład produkcyjny, składający się z hali produkcyjno-magazynowej oraz budynku biurowo-ekspozycyjnego. Zakupione i zainstalowane zostaną maszyny i urządzenia produkcyjne. W nowo utworzonym zakładzie zostanie uruchomiona produkcja mebli designerskich. Działalność produkcyjna ma zostać połączona z działalnością analityczno-badawczą, która ma na celu projektowanie i produkcję mebli w oparciu o zasady ergonomii i obowiązującego designu, z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb klienta. Planowany termin zakończenia inwestycji to 31.03.2022 r. – informuje SSSE.

Suwalska SSE obejmuje obecnie 663 ha terenów położonych w miastach: Augustów, Białystok, Bielsk Podlaski, Ełk, Grajewo, Hajnówka, Łomża, Olecko (Warmińsko-mazurskie), Ostrów Mazowiecka (Mazowieckie), Sejny i Suwałki oraz w gminach: Czyżew, Gołdap (Warmińsko-mazurskie), Małkinia Górna (Mazowieckie), Narewka, Nowogród, Siemiatycze, Suwałki, Szczuczyn i Zabłudów. Z informacji SSSE wynika, że tym roku wydała ona 14 zezwoleń na prowadzenie działalności. W strefie działa obecnie ponad 100 firm, które zatrudniają ok. 10 tys. osób. Wartość inwestycji sięga ponad 3 mld zł.

 

e-Grajewo.pl

Strasznie ale to strasznie się rozczarowałem postawą burmistrza i radnych. Tyle straconego czasu. Szczuczyn, Augustów, Suwałki wszędzie nowe inwestycje a w grajewie nic. Nadajecie się tylko do otwierania placów zabaw. Mam nadzieje że mieszkańcy grajewa podziękują wam przy urnach wyborczych. Panie Darku a ja tak na Pana liczyłem, namawiałem rodzinę żeby na pana głosowali. Uważam głos oddany na Pana był błędem , błędem którego już nie popełnie.
Napisał: Wer dodano: 2018-07-10 21:53:45

Do Wersji. Panie Adamie pan już był i nie pora wracać ani podszywać pod inne osoby. Mam nadzieję że obecny burmistrz dalej będzie walczył o te nasze Grajewo
Napisał: Justyna dodano: 2018-07-11 05:54:56

co ty gadasz ? heeh zgadzam się w pełni z tobą :) Pełno nowych inwewstorów a u nas cisza GRAJDOŁEK :( A głos mój i moich bliskich oddany na marne tak to jest jak się głosuje na zło i mniejsze zło bo z kandydatów żaden nie wart był !
Napisał: Pracownik dodano: 2018-07-11 08:49:21

Justynka zapraszam do lektóry moich komentarzy z końca kadencji Kiełczewskiego, wtedy sie przekonasz że nie mam nic wspólnego z tym ...byłym burmistrzem.
Napisał: Wer dodano: 2018-07-11 22:16:47

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.