Planują budowę boiska

aktualizacja: 2020-06-25 16:46:18     nr wiadomości: 42738     przeczytano: 2058     Ilość komentarzy komentarze: 2

24 czerwca br. miejscy radni podjęli uchwałę w sprawie przystąpienia Miasta Grajewo do realizacji z Samorządem Rejonu Solecznickiego projektu pn. „Wzmacnianie transgranicznych więzi społecznych" w ramach Programu Współpracy Interreg V-A Litwa-Polska.

Projekt polega na budowie infrastruktury sportowo-rekreacyjnej u każdego z Partnerów, a następnie prowadzenie na powstałej infrastrukturze różnorakich działań polegających na upowszechnianiu zdrowego trybu życia, wzmocnieniu kondycji i odporności organizmu wśród osób zagrożonych epidemią, chorobami cywilizacyjnymi itp. szczególnie w grupach uznawanych za objęte wysokim ryzykiem zachorowań. W ramach projektu grajewski samorząd planuje budowę boiska lekkoatletycznego przy Szkole Podstawowej nr 4, ul. Konstytucji 3 Maja 23 w Grajewie.

Szacowana orientacyjna wartość Projektu to łącznie około 600 000 EUR, u każdego z Partnerów do wydatkowania możliwe po 300 000 EUR. Maksymalne dofinansowanie to 85 % wydatków kwalifikowalnych w Projekcie.

Podjęta uchwała stanowi załącznik wymagany na etapie złożenia wniosku o dofinansowanie w odpowiedzi na ogłoszony 5 nabór wniosków do Programu Współpracy Interreg V-A Litwa-Polska. Zgodnie z przyjętym aktem w budżecie na 2021 r. zostaną zagwarantowane środki finansowe na pokrycie 15% wkładu własnego na realizację zadania. 

Realizacja przedsięwzięcia planowana jest na 2021 r. 

 

Miło to słyszeć. Będzie można rozgrywać w Grajewie zawody lekkoatletyczne rangi powiatowej.
Napisał: Krzysiek dodano: 2020-06-26 00:03:19

Mam pytanie pamietam jak zawody lekoatletyczne byly rozgrywane na stadionie Warmi dlaczego teraz nie moga komu to przeszkadza to jest stadion miejski i ma sluzyc mieszkancom byla tam bieznia lekoatletyczna po co dublowac, w Grajewie wladze nie umieja wykozystac tego co jest to pytam po co nam stadion. Lepiej wykozystac to co mamy niz dublowac i rozdrabniac pieniadze a potem na wszystko bedzie brakowac.
Napisał: grajewiak dodano: 2020-07-03 06:08:41

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.