Plac Zabaw w Grajewie

aktualizacja: 2018-04-16 21:51:50     nr wiadomości: 34954     przeczytano: 3808     Ilość komentarzy komentarze: 6

Zabawa i prawidłowy rozwój motoryki i koordynacji ruchowej - w Grajewie powstaje wyjątkowe i bezpieczne miejsce dla przedszkolaków

14 kwietnia b.r., rozpoczęła się budowa wyjątkowej przestrzeni dla najmłodszych z Grajewa . Już niedługo dzieci rozwiną zmysły i zdolności motoryczne m.in. w Wierzbowym Kąciku Wypoczynkowym oraz na ścieżce sensorycznej, a lekcje przyrody odbywać będą w zielonej klasie, tuż przy oazie dzikich ptaków. Projekt został zainicjowany przez pracowników firmy De Heus – wolontariuszy programu „Działamy i wspieramy”.

Projekt wspiera lokalna społeczność. W rozbudowę i aranżację placu przy Przedszkolu Miejskim Nr 1 w Grajewie zaangażowali się również rodzice, kadra pedagogiczna oraz okoliczni rolnicy. W ramach projektu powstanie m.in. ścieżka sensoryczna, Wierzbowy Kącik Wypoczynkowy, oaza dzikich ptaków oraz domki dla ptaków i wiewiórek. Nie zabraknie także zieleni. Wolontariusze posadzili ponad 100 różnorodnych roślin. Zamontowano również część elementów placu zabaw.

- Nasze działania kierujemy do najmłodszych dzieci, będących na początku swojej przygody z edukacją. Chcemy zapewnić im jak najlepsze warunki rozwoju, nie tylko intelektualnego, ale również ruchowego, bowiem w zdrowym ciele zdrowy duch. Właśnie dlatego tworzymy tę bezpieczną i przyjazną strefę zabaw i odpoczynku dla dzieci  -  komentuje Piotr Bukowski z De Heus.

 

- Wierzymy, że lekcje na świeżym powietrzu w zielonym otoczeniu, na specjalnie przygotowanych ławkach sprawią, że dzieci chętniej będą się uczyły i poznawały świat. Specjalnie przygotowana ścieżka w kształcie plastrów miodu sprawi natomiast, że najmłodsi zadbają o prawidłowy rozwój motoryki i koordynacji ruchowej, pobudzając też wyobraźnię dotykową – dodaje.

 

Prace zostaną zwieńczone już 14 czerwca Rodzinnym Piknikiem Integracyjnym, m.in. z zawodami dla dzieci, quizami, konkursami plastycznymi i ciekawymi pogadankami o bezpieczeństwie. Nie zabraknie także prezentów.

Na realizację tego wyjątkowego miejsca firma De Heus, producent paszy dla zwierząt, przeznaczy 40 tys. zł netto. To efekt programu prospołecznego „Działamy i wspieramy”, jaki funkcjonuje w firmie. Umożliwia on pracownikom zgłaszanie inicjatyw dla dzieci i ich realizację w całej Polsce. Budowa przestrzeni rozwijającej zmysły najmłodszych mieszkańców Grajewa, to jeden z realizowanych projektów. Innym jest m.in. organizacja turniejów piłkarskich De Heus Cup 2018, jakie odbędą się m.in. w Myszyńcu i Biskupcu, Giżycku oraz Bezpieczny Dzień Dziecka w Czarni.  

Oficjalne otwarcie placu zabaw odbędzie się już 14 czerwca 2018 r. podczas Rodzinnego Pikniku Integracyjnego.

Już dziś serdecznie zapraszamy!

 

hmm mamy lokalnego producenta pasz i nic a z innego miasta proszę można ? można .
Napisał: !! dodano: 2018-04-16 23:07:38

w ktorym miejscu?
Napisał: olka dodano: 2018-04-17 06:13:58

Super,bardzo dobre przedszkole ,miły personel ,dzieciakom na pewno się spodoba
Napisał: Mama dodano: 2018-04-17 07:49:53

Plac na tzw. ,, Alternatywach " wymaga powiększenia, bloków przybyło co za tym idzie dzieciaków również, przydałoby się coś dla mniejszych maluchów np. huśtawki, brak piaskownicy,
Napisał: Mama dodano: 2018-04-17 10:45:49

W Grajewie powstaje kolejny plac zabaw a w Biebrzy gdzie jest sporo dzieci nie ma żadnego placu zabaw.... Wstyd gmina Rajgród wogole nie inwestuję w dzieci, młodzież tyłko jak zbliżają się wybory to radny, burmistrz obiecują plac zabaw tylko kadencja się kończy i dalej nic. Gmina Grajewo w każdej wsi zadbała o to by plac zabaw był a Biebrza to duża miejscowość i nie ma ani świetlicy ani placu zabaw.
Napisał: Mama dodano: 2018-04-17 19:03:33

super Przedszkole , w końcu NR 1
Napisał: KASIA dodano: 2018-04-18 13:28:08

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.