Pędził z prędkością 162 km/h

aktualizacja: 2019-06-22 20:09:12     nr wiadomości: 39544     przeczytano: 8298     Ilość komentarzy komentarze: 8

Grajewscy policjanci zatrzymali kierowcę samochodu marki Audi, który ponad dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Kontrola drogowa została przeprowadzona w miejscu wskazanym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Za nadmierną prędkość mężczyzna został ukarany grzywną, otrzymał punkty karne oraz utracił uprawnienia na okres 3 miesięcy.


Policjant dokonujący zatrzymania pojazdu do kontroli drogowej
Bardzo często kierowcom wydaje się, że jadąc szybko, zaoszczędzą dodatkowe kilka minut. Co się stanie, jeśli dojdzie do zdarzenia drogowego? W najlepszym wypadku uszkodzone zostaną auta, w najgorszym – życie może stracić sam kierowca, jego pasażerowie albo inni uczestnicy ruchu drogowego. Dlatego też policjanci z Grajewa każdego dnia kontrolują zachowania kierowców na drodze, wyciągając konsekwencje w stosunku do tych, którzy w rażący sposób łamią przepisy ruchu drogowego.

Podczas jednej z takich kontroli w miejscowości Popowo grajewscy policjanci zwrócili uwagę na jadący z dużą prędkością samochód osobowy. Pomiar policyjnym urządzeniem wykazał, że kierowca w obszarze zabudowanym, w miejscowości Popowo, pędził z prędkością 162 km/h.

Policjanci przerwali tą niebezpieczną jazdę i zatrzymali auto do kontroli. Pojazdem kierował 19 – letni mieszkaniec Grajewa. Za popełnione wykroczenie młodego kierowcę czeka teraz 3-miesięczna przerwa w kierowaniu pojazdami. Ponadto zostało ukarany wysokim mandatem, a na konto kierowcy wpłynęło 10 punktów karnych. - KPP w Grajewie

Dlaczego w Polsce "swiezo" upieczonym kierowcom nie wprowadzicie zakazu prowadzenia pojazdow samochodowych o pojemnosci ponad 1,2. Dodatkowo nie rozumiem dlaczego nie zostala zastosowana zasada podwojnej ilosci punktow karnych.
Napisał: Darek dodano: 2019-06-22 20:42:19

Jeżeli przekroczył dwukrotnie prędkość, to zabrać na 6 miesięcy,
Napisał: Sprawiedliwy dodano: 2019-06-22 20:55:00

OK, rozumiem kontrolowanie w miejscowościach zabudowanych ale przelotowych na trasie. Czemu policja nie zwróci szczególnej uwagi, zwłaszcza tych stuningowanych pojazdów, oraz motocykli, wydających spod maski duży ryk na terenie miasta i drogach często z ograniczoną prędkością do 40 km/godz. Czyżby policja nie słyszała tego hałasy, czy po prostu na trasach przelotowych jest łatwiej o skontrolowanie, zatrzymanie pojazdu. Przekraczanie szybkości zwłaszcza kierujących motocyklistów jest nagminne a reakcje policji będą gdy dojdzie do tragedii.
Napisał: Fillo dodano: 2019-06-23 07:41:16

dobrze każdy powinien zrozumieć po co policjant jest na drodze nie dla mandatów lecz w dbałości o bezpieczęństwo policja wymaga od nas sprawności pojazdów dlaczego więc są rolnicy uprzywilowani czyżby inne względy wyjeżdża taki na pola jedzie bez lamp pobite w przyczepach ciągnikach itp nie wiadomo kiedy skręci i gdzie jak na wozie konnym może ręką a w nocy z pola bez świateł gdzie to równoprawość ?
Napisał: ANONIM dodano: 2019-06-23 11:18:21

Anonim. Podpisałeś się wielkimi literami. Na przyszłość pisz powoli i spokojnie. Nie spiesz się, bo to prowadzi do sporego- "masła maślanego".
Napisał: Meliorant dodano: 2019-06-23 15:50:21

Policja jest tylko tam gdzie są pieniądze łatwe w zdobyciu reszta ich nie interesuje ktoś napisał że dbają o bezpieczeństwo ale czyje w mieście już prawie co drugi jeżdzi bez włączania kierunków niedawno jechałem za typem jechał z oś. południe na ulicę kilinskiego wiele skrętów i nawet 1 mignięca brak a co wyrabia się na dwornej w piątki aż dziw że jeszcze nikt nie zginoł a władza przejedzie się 1 raz żeby zapisać na gps że byli
Napisał: Witold dodano: 2019-06-23 18:54:38

No właśnie policja nie kontroluje głośnych pierdziawek, które na pewno przekraczają dopuszczalne normy hałasu to skandal bierzcie się za cyklistów
Napisał: wrona dodano: 2019-06-24 15:16:03

Rownie mocno powinni karac zawalidrogi co poza terenem zabudowanym jada 60 km/h. Stwarzaja takie same niebezpieczestwo a nawet wieksze.
Napisał: Majacy dosc dodano: 2019-06-24 18:15:23

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.