Pasowanie na czytelnika

aktualizacja: 2021-01-22 16:22:40     nr wiadomości: 44642     przeczytano: 1165     Ilość komentarzy komentarze: 0

„My uczniowie pierwszej klasy Tobie książko przyrzekamy,
że szanować Cię będziemy, krzywdy zrobić Ci nie damy.
Obowiązków czytelnika przestrzegać będziemy pilnie
i z Twych rad i Twych mądrości korzystać od dziś usilnie”.


W  dniach 21 i 22 stycznia 2021 roku w bibliotece szkolnej Szkoły Podstawowej nr 1  odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. 
Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania.
Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników naszej  biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie poznali regulamin biblioteki, dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę.


Pierwszoklasiści odgadywali także bajkowe zagadki, układali puzzle, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Samodzielnie wykonali biret czytelnika. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki. 
Na pamiątkę pierwszej wizyty w bibliotece  każdy uczeń  otrzymał kolorową zakładkę, dyplom czytelnika i list adresowany do rodziców zachęcający do codziennego 10-15 minutowego czytania z dzieckiem. 
I wreszcie przyszedł czas na wypożyczenie pierwszej książki.  Na pewno w tym momencie radość nowych czytelników była największa. 
Mamy nadzieję, że ta pierwsza wizyta w bibliotece będzie początkiem niezapomnianych spotkań z książką oraz częstego odwiedzania biblioteki. 
Dziękujemy paniom wychowawczyniom za piękną współpracę. - 
Nauczyciele bibliotekarze

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.