Otwarcie nowej wystawy

aktualizacja: 2018-07-11 19:09:28     nr wiadomości: 35778     przeczytano: 1514     Ilość komentarzy komentarze: 2

Otwarcie wystawy „Ojcowie Niepodległości”

W poniedziałek 9 lipca odbyło się otwarcie wystawy plenerowej „Ojcowie Niepodległości”. Uroczystość odbyła się na placu przed Urzędem Miasta, a głos w jej trakcie zabrali: Dariusz Latarowski – Burmistrz Miasta Grajewa, dr hab. Piotr Kardela – Dyrektor Oddziału IPN w Białymstoku, dr Paweł Warot – Naczelnik Biura Edukacji Narodowej Oddziału IPN w Białymstoku. Po zapoznaniu się z wystawą zgromadzeni przeszli do siedziby Grajewskiej Izby Historycznej, w której miała miejsce konferencja edukacyjna. W jej trakcie zostały wygłoszone trzy referaty: dr W. Wilczewski – „Józef Piłsudski – droga do niepodległości”, dr P. Warot – „Roman Dmowski – twórca nowoczesnego polskiego nacjonalizmu”, dr Ł. Lubicz-Łapiński – „Płk Stanisław Nilski-Łapiński – bohater walk o niepodległość”.
Wystawa plenerowa „Ojcowie niepodległości” przygotowana została przez Instytut Pamięci Narodowej i prezentuje sylwetki osób szczególnie zasłużonych w procesie odzyskania przez Polskę niepodległości. Wystawa będzie gościć w naszym mieście do końca lipca – serdecznie zachęcamy do jej obejrzenia.

fot. GCK

Dlaczego nie informuje się mieszkańców przed otwarciem wystawy tylko po otwarciu?
Napisał: grajewianka dodano: 2018-07-12 14:29:55

grajewianka było było http://e-grajewo.pl/wiadomosc,GCK__zaprasza,35684.html
Napisał: grajewiak dodano: 2018-07-12 23:20:02

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.