Oszukiwali odbierając TaxFree

aktualizacja: 2019-06-24 15:58:36     nr wiadomości: 39553     przeczytano: 8378     Ilość komentarzy komentarze: 1

Krajowa Administracja Skarbowa z Białegostoku ujawniła i zlikwidowała przestępczy proceder związany z fikcyjnym wywozem artykułów spożywczych na Białoruś w procedurze Tax Free i wyłudzaniem zwrotów podatku VAT. W sprawie zostały zatrzymane dwie osoby, które w wyniku swojej działalności naraziły Skarb Państwa na straty w wysokości co najmniej pół miliona złotych.

Funkcjonariusze Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białymstoku rozpracowali przestępczy proceder polegający na fikcyjnym wywozie przez jedno z litewsko-białoruskich przejść granicznych artykułów spożywczych. Mundurowi ustalili, że jego organizatorka (41-letnia obywatelka Białorusi) korzystając z dokumentów Tax Free wyłudzała podatek VAT, za towary (głównie kawę), które miały rzekomo opuszczać Unię Europejską, a w rzeczywistości trafiały do nielegalnego obrotu w Polsce. Straty Skarbu Państwa wynikające z przestępczego procederu oszacowane zostały na co najmniej pół miliona złotych.

Białorusinkę oraz 43-letniego mieszkańca Białegostoku odpowiedzialnego za nielegalną sprzedaż artykułów spożywczych funkcjonariusze podlaskiej KAS zatrzymali podczas akcji w jednym z podbiałostockich magazynów, w którym składowanych było ponad 700 kg kawy gotowej do dystrybucji na „czarnym rynku".

Zarówno kobieta jak i mężczyzna usłyszeli już zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Za popełnione przestępstwa skarbowe grozi im wysoka grzywna, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 3. Sprawa jest rozwojowa. - informuje IAS w Białymstoku

 

  - fot. IAS Białystok

Państwo naraża nas na większe straty 😏
Napisał: MaMaMia dodano: 2019-06-25 20:36:55

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.