Ostateczne wyniki matur

aktualizacja: 2018-09-12 09:35:03     nr wiadomości: 37092     przeczytano: 2189     Ilość komentarzy komentarze: 0

87 procent tegorocznych maturzystów z województwa podlaskiego zdało egzamin i otrzymało świadectwo dojrzałości. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży opublikowała zbiorcze wyniki tegorocznych matur, uwzględniające egzaminy przeprowadzone w maju, czerwcu i sierpniu br.

Do egzaminów z wszystkich przedmiotów obowiązkowych w części ustnej i części pisemnej egzaminu maturalnego w maju i czerwcu br. przystąpiło 8 470 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. Nie wszystkim się udało; w sierpniu br., do egzaminu maturalnego w sesji poprawkowej przystąpiło 1 472 absolwentów. Były to osoby, które wcześniej zdawały wszystkie obowiązkowe egzaminy i odnotowały jedno niepowodzenie.

Poprawkowa sesja okazała się szczęśliwa dla 476, co stanowi 46 proc. wszystkich zdających spośród tegorocznych absolwentów. Tradycyjnie absolwenci lepiej zdawali język polski niż matematykę. 98 proc. wszystkich zdających w województwie poradziło sobie z egzaminem z języka ojczystego, z matematyką uporało się o 10 procent mniej (88 %) absolwentów szkół średnich. Podobnie jak w latach poprzednich, lepiej z egzaminem dojrzałości poradzili sobie uczniowie liceów ogólnokształcących.

W powiecie grajewskim do wszystkich egzaminów obowiązkowych w maju, czerwcu i sierpniu 2018 r. przystąpiło 276 absolwentów. Sukces odniosło 90 proc. Z zadaniami maturalnymi zmagało się 167 absolwentów liceów ogólnokształcących (z sukcesu cieszy się 91 proc.) oraz 109 absolwentów techników (egzamin zdało 88 proc.). W województwie podlaskim lepsze wyniki niż maturzyści z powiatu grajewskiego osiągnęli tylko abiturienci powiatu augustowskiego (sukces odniosło 92 proc.) oraz wysokomazowieckiego (egzamin zdało 91 proc.).

Gratulujemy!
e-Grajewo.pl

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.