Ograniczenia w służbie zdrowia

aktualizacja: 2020-03-30 22:51:57     nr wiadomości: 41965     przeczytano: 5826     Ilość komentarzy komentarze: 1

Pracownicy Szpitala Zakaźnego w Łomży nie będą mogli pracować w innych szpitalach. Taką decyzję podjął pełniący obowiązki dyrektora placówki, Jacek Roleder.

Ograniczenie ma zapobiec przenoszeniu wirusa między szpitalami i związanego z tym ryzykiem. Jak jest to niebezpieczne pokazał przykład technika radiologii, który pracował w szpitalach w Warszawie, Łomży i Grajewie, a wykryto u niego koronawirusa. W związku z tym część pracowników szpitala musiała iść na kwarantannę domową. - informuje Radio Białystok

Na szczęście żadna z osób w Grajewie mająca wcześniej kontakt z młodym technikiem nie jest na chwilę obecną nosicielem koronawirusa. Jedank próbki zostaną powtórnie pobrane i przebadane we środę dn. 01.04.2020 roku. 

Minister Łukasz Szumowski zaleca lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom aby ze względów bezpieczeństwa ograniczyli zawodową działalność do jednego szpitala.

Jednoimienne szpitale zakaźne będą zajmować się tylko osobami podejrzanymi o zakażenie koronawirusem. W tej chwili w szpitalu w Łomży jest 6 pacjentów zarażonych koronawirusem

 

  - Szpital Wojewódzki w Łomży - jednoimiennym szpitalem zakaźnym w Podlaskiem

W każdym szpitalu mogą być potencjalni pacjenci nosiciele, czy też w Pogotowiu rat.. Mamy narazie kilka przykładów z Polski jak personel pracujący w szpitalach zwykłych przenosił zakażenie ze Szpitala do szpitala, czy też innych placówek medycznych.
Napisał: Podlaskie dodano: 2020-03-31 10:45:01

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.