Odzyskano skradzione pojazdy

aktualizacja: 2019-04-24 22:38:44     nr wiadomości: 39063     przeczytano: 3706     Ilość komentarzy komentarze: 0

W miniony weekend funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali dziesięć pojazdów pochodzących z przestępstwa o łącznej wartości ponad 560 tys. zł.

W piątek (19.04.2019 r.) funkcjonariusze z Placówki SG w Rutce-Tartak realizując czynności służbowe na terenie gminy Jeleniewo przystąpili do kontroli drogowej Toyoty Land Cruiser V8 na rosyjskich numerach rejestracyjnych. Kierujący pojazdem zignorował sygnał do zatrzymania się, gwałtownie zawrócił i zaczął uciekać. Funkcjonariusze natychmiast udali się w pościg za uciekającym autem. Po przejechaniu kilku kilometrów samochód zatrzymano. Kierowcą pojazdu okazał się 40 - letni Polak, który uciekał, bo kierował autem skradzionym kilka dni wcześniej w Poznaniu. Szacunkowa wartość zatrzymanej Toyoty z 2012 roku wynosi 150 tys. zł. Tego samego dnia na terenie drogowego przejścia granicznego w Kuźnicy odzyskano siedem pojazdów. Roczne Audi A4 wypożyczone w jednej z niemieckich wypożyczalni figurowało w bazach danych jako utracone na terytorium Niemiec. Samochodem wartym 180 tys. zł podróżowała 40-letnia obywatelka Ukrainy. Natomiast 33-letni obywatel Białorusi przewoził na lawecie sześć motocykli, w których stwierdzono ingerencję osób trzecich w polu numerowym nadwozia. Wartość zabezpieczonych motocykli oszacowano na prawie 32 tys. zł.

Natomiast w sobotę (20.04.2019 r.) w trakcie odprawy granicznej w Kuźnicy ujawniono skradzioną naczepę o wartości 65 tys. zł, którą próbował wywieźć z Polski 32-letni obywatel Białorusi. Przeprowadzona kontrola pod kątem legalności pochodzenia wykazała, że naczepa figuruje w dostępnych bazach jako utracona na terytorium Wielkiej Brytanii.

W niedzielę (21.04.2019 r.) na drodze krajowej nr 8 funkcjonariusze z Placówki SG w Kuźnicy zatrzymali do kontroli Toyotę RAV 4, którą podróżował 39-letni obywatel Litwy. W trakcie weryfikacji dokumentów okazało się, że auto figuruje w bazach danych jako utracone na terytorium Czech. Wartość samochodu oszacowano na 140 tys. zł.

We wszystkich przypadkach po wykonaniu niezbędnych czynności i sporządzeniu wymaganej dokumentacji kierowców wraz z pojazdami przekazano funkcjonariuszom Policji celem dalszego postępowania.

Od początku 2019 roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali 32 pojazdy o łącznej wartości ponad 2 mln zł.

 

 

 

(fot.) źródło:   https://www.podlaski.strazgraniczna.pl/

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.