Odzyskano pojazdy warte w sumie 430 tys. zł

aktualizacja: 2018-10-30 15:03:52     nr wiadomości: 37603     przeczytano: 2846     Ilość komentarzy komentarze: 0

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali cztery skradzione pojazdy. Szacunkowa wartość odzyskanych aut wynosi w sumie 430 tys. zł.

W piątek (26.10.2018 r.) w Augustowie funkcjonariusze z miejscowej placówki Straży Granicznej zatrzymali do kontroli Mercedesa Sprintera na litewskich tablicach rejestracyjnych. Po sprawdzeniu auta w dostępnych bazach danych okazało się, że samochód został 26.10.2018 r. zgłoszony jako utracony na terenie Niemiec. Dodatkowo w pojeździe w przestrzeni bagażowej w specjalistycznej zabudowie znajdowały się elementy do montażu instalacji hydraulicznej i elektrycznej. Kierowca - obywatel Białorusi oświadczył, że samochód miał tylko dostarczyć do Wilna. Szacunkowa wartość auta z 2013 roku wynosi 55 tys. zł. Mercedesa i kierowcę po wykonaniu niezbędnej dokumentacji przekazano Policji.

Kolejne auto odzyskali wczoraj funkcjonariusze z Placówki SG w Kuźnicy. Do kontroli w okolicach dworca PKP w Kuźnicy zatrzymali samochód, którego kierowcą był obywatel Uzbekistanu. Mężczyzna podróżował z Białorusinką. W wyniku sprawdzenia pojazdu w dostępnych bazach danych ustalono, iż figuruje on jako utracony w Polsce. Szacunkowa wartość Nissana Micry z 2017 roku wynosi 45 tys. zł. Kierujący pojazdem oświadczył, że pojazd użyczył od jeden z wołomińskich firm. Nic nie wiedział o jego poszukiwaniach. W związku z powyższym podróżujące pojazdem osoby przesłuchano w charakterze świadków. Nissana po sporządzeniu dokumentacji przekazano Policji.

Również wczoraj (28.10.2018 r.) funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach odzyskali utracone w Niemczech samochody. Roczny Ford Smax i Volkswagen Tiguan zostały wypożyczone w jednej z niemieckich wypożyczali. Szacunkowa łączna wartość obu samochodów wynosi 330 tys. zł. Kierowców - obywateli Białorusi wraz z pojazdami przekazano funkcjonariuszom Policji celem dalszego postępowania.

 

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.