Odnowią oznakowanie jezdni

aktualizacja: 2017-04-19 14:06:59     nr wiadomości: 31533     przeczytano: 2945     Ilość komentarzy komentarze: 4

Oznakowanie poziome jest słabo widoczne na wielu miejskich ulicach. Dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego zatarte, wyjeżdżone zebry i linie na jezdniach corocznie trzeba odnawiać. Miasto już przeprowadziło postępowanie wyłaniające wykonawcę regeneracji oznakowania poziomego, obejmujące przejścia dla pieszych i linie segregacyjne.

Wykonywaniem zadania były zainteresowane dwie firmy. Najtańszą ofertę złożyło przedsiębiorstwo z Woskrzenic Dużych, gm. Biała Podlaska wyceniając swoje usługi na blisko 10 zł za metr kwadratowy oznakowania cienkowarstwowego w kolorze białym i około 55 zł za metr kwadratowy oznakowania grubowarstwowego strukturalnego białego i czerwonego.

Do wykonania będzie prawie 3 000 metrów kwadratowych oznakowania poziomego jezdni dróg gminnych. Zwycięska firma w ramach prac wykona oznakowanie grubowarstwowe strukturalne (materiałami odblaskowymi przeznaczonymi do malowania podłoży z masy mineralno-bitumicznej) oraz cienkowarstwowe (farbą akrylową szybkoschnącą, drogową, odblaskową, przeznaczoną do malowania podłoży z masy mineralno-bitumicznej).

Oznakowanie cienkowarstwowe białe zostanie odświeżone na wielu grajewskich ulicach, m.in.: Konstytucji 3 Maja, Targowej, Koszarowej, 9 PSK, Dwornej, Skośnej, Bocznej, Kilińskiego, Pl. Niepodległości, Nowickiego, Traugutta, Kolejowej, Partyzantów, Szkolnej, Wąskiej, Wyzwolenia, Puławskiego, Mickiewicza, Konopnickiej, Braci Świackich, Lirycznej, Wiktorowo, Strażackiej, Parkowej, Dąbrowskiego, Krasickiego, Popiełuszki, Ks. Al. Pęzy i na parkingu przed Urzędem Miasta – łącznie ok. 2 424 m2.

Oznakowanie grubowarstwowe strukturalne w kolorze biało-czerwonym i białym zostanie odnowione m.in. na ul.: Konstytucji 3 Maja, Strażackiej, Mickiewicza, Szkolnej, Kolejowej, Popiełuszki, Dwornej i Krasickiego, łącznie ok. 554 m2.

/e/

 

bardzo dziekuje tego mi było trzeba
Napisał: aaa dodano: 2017-04-19 20:50:01

dworna kolejowa i kopernika to najgorsze ulice pod kazdym wzgledem
Napisał: mysza dodano: 2017-04-19 23:32:06

Oznakowanie jest skuteczne w dzień, a nocą te przejścia są zupełnie niewidoczne. Warto doświetlić je i oznakować tak jak zrobiono to w Łomży. Po co czekać na wypadek.
Napisał: wizga dodano: 2017-04-19 23:46:20

skoro nie ma jeszcze trupa to po co inwestować więcej niż to konieczne to nie jest mój tok myślenia tylko naszych drogowców
Napisał: franciszek dodano: 2017-04-21 16:38:44

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.