Oddają część siebie!

aktualizacja: 2020-04-06 10:30:48     nr wiadomości: 42018     przeczytano: 1946     Ilość komentarzy komentarze: 0

4 kwietnia br. na parkingu przy kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Grajewie przeprowadzono zbiórkę krwi w ramach ogólnopolskiego programu honorowego krwiodawstwa pod hasłem "Ognisty Ratownik – Gorąca Krew". Organizatorem i koordynatorem przedsięwzięcia była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku i parafią pw. Trójcy Przenajświętszej w Grajewie.

Nad prawidłowym przebiegiem zbiórki krwi czuwał 4-osobowy zespół z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku. Cenny dar, ratujący życie i zdrowie oddały osoby, które pozytywnie przeszły weryfikację. Wśród grupy 25 krwiodawców obecni byli funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie, druhny i druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych w Boczkach-Świdrowo, Grajewie i Ławsku oraz jak zawsze niezawodni honorowi dawcy.

Łącznie pozyskano ponad 11 litrów krwi, która trafi do ludzi potrzebujących – opisuje st. kpt. Arkadiusz Lichota, zastępca komendanta grajewskiej jednostki strażackiej.

Zbiórka krwi odbywa się także dziś (6.04.) na parkingu przy Urzędzie Miasta w Grajewie.

 
  - fot. PSP Grajewo   - fot. PSP Grajewo   - fot. PSP Grajewo   - fot. PSP Grajewo
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.