piątek, 26 kwietnia 2024

Kultura i rozrywka

  • 12 komentarzy
  • 17571 wyświetleń

Ocalić od zapomnienia...


Juliusz Słowacki znany i nieznany to temat wieczorku poetyckiego jaki odbył się w grajewskim Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika 16 listopada 2011 r. To już drugie spotkanie z cyklu "Ocalić od zapomnienia" organizowane w tej szkole.

W programie znalazły się wiersze "W pamiętniku Zofii Bobrówny", "Rozłączenie", "Do A[leksandry] M[oszczeńskiej]", "Testament mój", "Pogrzeb Słowackiego", fragmenty "Godziny myśli" i "Beniowskiego" oraz listy romantyczne Słowackiego. Odegrane zostały scenki aktorskie na podstawie "Kordiana" i "Balladyny".


Reżyserem spektaklu była Emilia Świderska.
Wystąpili:
konferansjerzy – Dorota Tarnacka i Magda Modzelewska
recytatorzy – Iga Włodkowska, Monika Klimaszewska, Justyna Wietocha, Wojciech Płochocki, dyr. szkoły Grzegorz Curyło
Laura – Magda Ciszyńska
Kordian – Piotr Waniewski
Balladyna – Aleksandra Domińska
Kirkor – Bartosz Samełko
Grabiec – Grzegorz Curyło
Scenografia została przygotowana przez Jolantę Lamirowską i Marzenę Sosnowską. Operatorami byli Adam Połonowicz i Cezary Ruszczyk.

Na scenie zaśpiewała Adriana Kania. Na zakończenie wykład ph."Słowacki ironiczny" wygłosił prof. UwB Jarosław Ławski.


fot. e-Grajewo.pl


czwartek, 25 kwietnia 2024

"Przy kawie i muzyce" 11.05

czwartek, 25 kwietnia 2024

Suwałki Blues Festival 2024

Komentarze (12)

Gratulacje dla pani Świderskiej...

Najcudowniejsza szkoła pod Słońcem :) ze wspaniałymi nauczycielami , ,,,

Pan Curyło jest świetny!!

pomysł ściągnięty od SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 4 :)

hahahaha tak, napewno liceum ściąga pomysły od podstawówki.. Ado zastanów się dziecinko a później pisz takie głupotki :)

przykro mi, ado, ale szkoła organizuje już to drugi raz i właśnie w roku ubiegłym to Szkoła Podstawowa nr 4 była po Liceum.

tak? a liceum 1 raz kiedy zrobiło spotkanie?


Galeria

2 grudnia 2010 roku w naszym liceum odbył się pierwszy wieczorek poetycki z cyklu „Ocalić od zapomnienia”. Młodzież, ze względu na zbliżającą się 212 rocznicę urodzin wieszcza narodowego Adama Mickiewicza, właśnie jego twórczość ocalała od zapomnienia.

12 października 2009 roku swoją działalność zainagurowała szkolna kawiarenka literacka. W programie poetyckim "Jesienne ogrody" wzięli udział uczniowie klasy integracyjnej VI a, którym towarzyszyli przedstawiciele ich rodzin.

co to ma w ogóle do rzeczy to jak jeden konkurs np piosenki sie odbył to juz drugi nie może? albo film na jakis temat to juz inny twórca nie ma prawa temtu poruszyć? przestańcie być małostkowi; piękna oprawa, wspaniali młodzi ludzie, czym tu sie dołowac jescze, po co? - gratulacje dla wykonawców, za świetna pamięć, zdolności aktorski i odwagę :) hej!

piękno zawsze siE obroni

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.