Obrazy zmieniły wystrój świątyni

aktualizacja: 2019-05-09 14:10:34     nr wiadomości: 39172     przeczytano: 7145     Ilość komentarzy komentarze: 12

Świątynia parafii pw. św. Ojca Pio w Grajewie wzbogaciła swoje wnętrze o trzy nowe, realistyczne, oryginalne obrazy pędzla braci Salezjanów: ks. Leszka i ks. Roberta Kruczka z Krakowa. W Ołtarzu głównym zawisł Krzyż, w bocznych - wizerunek św. Ojca Pio, patrona parafii i obraz Matki Bożej Fatimskiej z dziećmi. Płótna idealnie wkomponowały się w wystrój budowanego kościoła, nadając mu majestatyczności.

- Najświętszy Sakrament jest sercem świątyni, a obrazy stanowią dla nas swoiste "skrzydła" unoszące w modlitwie nasze myśli i serca do Boga. Spoglądając na Tego, który drogę do Boga i człowieka okupił ogromnym cierpieniem swojego ciała i duszy a umiłowanie Krzyża Chrystusa było centralną osią jego życia, starajmy się poznać drogę do pełnego zjednoczenia z Bogiem. Dzięki pięknej oprawie wierni mogą składać modlitewne intencje a nasz Patron niechaj je wspiera swoim orędownictwem  – mówi nam ks. Dariusz Gosk, proboszcz parafii pw. Św. Ojca Pio w Grajewie.

Malowidła ufundowali parafianie.


e-Grajewo.pl

Szczęść Boże. Obrazy, Krzyż są przepiękne. I wystrój kościoła również. Nasza świątynia jaką jest Parafia pw. Św. Ojca Pio w Grajewie z każdego dnia na dzień jest piękniejsza.Nasza modlitwa nasze ofiary i oddanie się Panu Bogu w tym pomagaja aby ta świątynia była jeszcze mocniej i jeszcze lepiej piękniejsza. 🙂. Podziękowania gorące dla Księży pracujących w naszej parafii, za codzienną modlitwę za modlitwę również o zdrowie Parafian jak również za przekazywanie codziennego Słowa Bożego dla Nas zgromadzonych na codziennej Mszy Świętej w dni powszednie jak i również w niedzielę. Z góry dziękujemy i życzymy Księżom Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Fatimskiej i Naszego Patrona Św. Ojca Pio. Aby pomagali Księżom pokonywać ten trud w codziennej posłudze duszpasterskiej. Z Panem Bogiem
Napisał: ----- dodano: 2019-05-09 18:35:45

Nie poznałam, piękny kościół!
Napisał: Jagoda dodano: 2019-05-09 19:26:21

A gdzie przedszkole dla dzieci ???????.
Napisał: grajewiak dodano: 2019-05-10 05:56:49

Bardzo mi się podoba. Obrazy bardzo realistyczne, prawie jak zdjęcia.
Napisał: don dodano: 2019-05-10 08:10:32

Przedszkole jest obok kościoła.
Napisał: ------------ dodano: 2019-05-10 13:06:16

I znow obrazy kiedy sie skoncza jeszcze malo ??????? a gdzie wiara w Boga nie widac i slychac.
Napisał: grajewiak dodano: 2019-05-12 05:30:14

Z tego miejsca co jest kosciol wyrzucono dzieci z przedszkola to tak postepuja ksieza i katolicy jaka to wiara w BOGA.
Napisał: grajewiak dodano: 2019-05-13 02:42:45

Kicz wołający o pomstę do Nieba. Szkoda, że w seminariach zarzucono edukację artystyczną. To smutne, że tak wielu ludzi (w tym duchownych) daje się omamić taką odpustową estetyką, i że dziś "realistyczne" (a w dodatku błyszczące i kolorowe) znaczy "piękne". Czcigodni Ojcowie, jeśli chcieliście mieć w kościele realizm jak na zdjęciu, lepiej było powiesić zdjęcia. Takie przedstawienia niczym z filmów fantasy, w mojej ocenie, urągaja świętym postaciom, które przedstawiają. Polecam odwiedzić kilka szacownych starych kościołów i przekonać się, na czym polega prawdziwe piękno sztuki chrześcijańskiej, które przez stulecia pobudzało do pobożności zarówno wykształconych, jak i prostych ludzi. Wierni potrzebują piękna, a nie czegoś, co piękno udaje.
Napisał: Zgroza dodano: 2019-05-14 17:53:37

PS: oczywiście mam na myśli obrazy. Krzyż daje radę.
Napisał: Zgroza dodano: 2019-05-14 17:54:45

Grajewiak,Ty jesteś ciągle niezadowolony.W ogóle nie wiem,czy czytasz komentarze na swoje zarzuty czy nie.Znów sączysz bajkę o przedszkolu.,Kilka miesięcy wstecz rzuciłeś przy okazji,bodajże"Weselników" ten temat,ale już wypowiedzi poprzedzającej mnie i mojej nie przyswoiłem,chociaż są prawdziwe.Odsyłam do Archiwumnr 5 lub 8 nie pamiętam,Przeczytaj ze zrozumieniem,a może i przypomnij,skoro pamiętasz"fury",to i poruszana kwestia przez Ciebie oczywiście,powinna zaświtać, Spójrz pozytywnie na siebie i świat,może przestaniesz być tak złośliwy i kąśliwy.Na dodatek te inwektywy nie mają związku z kompetencją,
Napisał: Elzbieta dodano: 2019-05-15 16:57:59

Szanowna Elzbieta nikt nie jest zlosliwy i kasliwy i ty nie masz wyloczno kompetencje i ne pouczaj innych.
Napisał: grajewiak dodano: 2019-05-15 19:43:54

Elzbieta- dosc czesto bajki o kosciele katolickim sa z pikantnym moralem . Proponuje pojechac od Lewina Klodzkiego i odwiedzic zabytkowy dworek na wzgorzu i zapytac sie obecnych "wlascieli" co w tym dworku bylo wczesniej zanim powstal pensjonat , o uwlaszczeniu nielegalnym juz nie wspomne.
Napisał: Baba dodano: 2019-05-15 20:03:02

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.