Obchody Dnia Godności

aktualizacja: 2019-05-15 17:17:27     nr wiadomości: 39181     przeczytano: 4870     Ilość komentarzy komentarze: 0

"Niepełnosprawni i chcą i mogą:
odkrywać góry, zawieszać słońce,
darować serca - czujesz? - gorące!
Otwórzcie okna po nocy dzwonku,
nie chcemy ciągle sterczeć w przedsionku!"

 
10 maja br. Mszą Św. w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Grajewie rozpoczęły się obchody X Dnia Godności  Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. 
- Mając do czynienia z osobami niepełnosprawnymi, wielokrotnie pytamy „Dlaczego Bóg na to pozwala?". Jak na nie odpowiedzieć? Bóg działa w inny sposób niż ludzie. To, co dla nas jest słabe, niedoskonałe, Bóg traktuje jako pełne mocy. Bóg chce, abyśmy my byli bardziej święci, abyśmy zrozumieli jak wielki dar otrzymaliśmy od Niego, ale również po to by dzielić się miłością, byśmy nigdy nie przestali kochać, bo największy dramat człowieka, gdy przestaje kochać – mówił ks. kan. Dariusz Łapiński, proboszcz parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Grajewie.
Po zakończonym nabożeństwie, wszyscy uczestnicy radośnie przemaszerowali do Grajewskiego Centrum Kultury, gdzie odbyła się część artystyczna obchodów. 


Święto w Grajewie obchodzone jest od 2009 r. Celem corocznych obchodów jest zwrócenie uwagi na prawa tychże osób, upowszechnianie idei tolerancji, otwartości i szacunku dla inności, a także  ukazanie korzyści płynących z  pełnej ich integracji w życiu politycznym, społecznym, gospodarczym i kulturalnym. Dzięki wysiłkowi organizacyjnemu podjętemu przez społeczność Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II oraz Stowarzyszenie „Szkoła Naszą Szansą” w Grajewie, uczniowie niepełnosprawni intelektualnie z Powiatu Grajewskiego, razem ze swoimi rodzicami, opiekunami oraz sympatykami, mogą świętować Ten Dzień.

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.